Вчені: Першими в результаті глобального потепління загинуть ящірки

В результаті глобального потепління першими загинуть ящірки. Про це заявили вчені з університету Клеменса в США.

У США вчені, що представляють університет Клеменса, оголосили про можливість вимирання ящірок. Згідно з їх думкою, до 2080 року 40% рептилій загинуть. Це пов’язано, насамперед, з холоднокровністю ящірок, які не схильні до самостійного регулювання температури тіла. Так що плазуни підлаштовуються під умови навколишнього середовища. Як стверджують фахівці, різкі зміни температури можуть призвести до того, що ящірки навряд чи вціліють.

Для того, щоб створити прогноз, дослідники під керівництвом Майкла Сірса вдалися до використання комп’ютерної моделі, пов’язаної з життєдіяльністю ящірок. Вчені намагалися дізнатися про вплив тінистих місць на здатність рептилій контролювати рівень своєї температури. За твердженням біологів, плазуни найкраще це роблять, коли потрапляють навіть в маленькі тінисті ділянки. Майклом Сірсом зазначено, що, якщо загинуть рослини, які утворюють тінь, то ящірки не зможуть керувати власною температурою.

Вчені звернули особливу увагу на вразливість ящірок щодо змін клімату. До того ж, назвали їх першими можливими жертвами в результаті глобального потепління.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 + fourteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh