Авторські статтіНовини

Вчені: Першими в результаті глобального потепління загинуть ящірки

В результаті глобального потепління першими загинуть ящірки. Про це заявили вчені з університету Клеменса в США.

У США вчені, що представляють університет Клеменса, оголосили про можливість вимирання ящірок. Згідно з їх думкою, до 2080 року 40% рептилій загинуть. Це пов’язано, насамперед, з холоднокровністю ящірок, які не схильні до самостійного регулювання температури тіла. Так що плазуни підлаштовуються під умови навколишнього середовища. Як стверджують фахівці, різкі зміни температури можуть призвести до того, що ящірки навряд чи вціліють.

Для того, щоб створити прогноз, дослідники під керівництвом Майкла Сірса вдалися до використання комп’ютерної моделі, пов’язаної з життєдіяльністю ящірок. Вчені намагалися дізнатися про вплив тінистих місць на здатність рептилій контролювати рівень своєї температури. За твердженням біологів, плазуни найкраще це роблять, коли потрапляють навіть в маленькі тінисті ділянки. Майклом Сірсом зазначено, що, якщо загинуть рослини, які утворюють тінь, то ящірки не зможуть керувати власною температурою.

Вчені звернули особливу увагу на вразливість ящірок щодо змін клімату. До того ж, назвали їх першими можливими жертвами в результаті глобального потепління.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України