Авторські статтіНовини

NASA продає на аукціоні робота, що використовувався для випробування скафандрів

Агентство NASA продає на аукціоні старого робота, який використовував для випробування скафандрів в 1963 -1965 роках. Для цієї мети він був створений працівниками дослідного інституту високих технологій.

Механічний манекен допоміг вченим з’ясувати тиск зовні і всередині скафандра та іншу інформацію, необхідну для створення безпечних умов роботи астронавтів на орбіті. Металевий робот має зріст, який можна регулювати від 1,67 до 1,98 метра (приблизний зріст середньостатистичного американського чоловіки). В його тілі є спеціальні нейлонові трубки, по яких, як по «тілу» поширюється рослинне масло, подібно до системи кровообігу у людини.

Американці випустили два примірники таких роботів. Перший в якості прикладу стоїть в будівлі Смітсонівського наукового інституту, а другий – виставлений на торги. Примітно, що початкова ціна раритетного механічного манекена складе 80 тисяч доларів. Аукціон в онлайн режимі стартує вже 15 вересня, а 26 числа відбудуться живі торги, де буде визначена подальша доля старого робота.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України