Британські та ірландські фізики змоделювали чутливий датчик тиску на базі графену і “розумного” дитячого пластиліну. Новинка здатна легко вловлювати навіть малі коливання, подібні до кроків павука.
Фізики додали графен в «розумний пластилін», створений на базі силіконового масла і борної кислоти. У підсумку він затвердів, але залишився дуже чутливим до зовнішнього впливу матеріалом.
Як відзначили дослідники, графеновий пластилін володіє незвичайними властивостями: його електричний опір різко зростає при найменшій деформації, проте легко повертається до свого початкового значення після припинення механічного впливу.
Фізики задіяли графеновий пластилін, щоб створити мініатюрний датчик розтягування, що вимірює тиск. З його допомогою фізики визначили частоту пульсу одного з лаборантів, притуливши до шиї частину матеріалу з електродами, підключеними до комп’ютера. Слабкий механічний тиск, який створював пульс, в значній мірі змінював електричний опір графенового пластиліну, що можна було добре простежити на графіку, тому вченим було легко обчислити артеріальний тиск у випробовуваного.
Дослідники відзначають: матеріал приблизно в 250 разів чутливіший від найдешевшого металевого датчика тиску, існуючого на ринку. На даний момент вчені вже ведуть переговори з декількома медичними компаніями для подальшого залучення новинки в створення недорогих пристроїв для вимірювання тиску пацієнтів.
Відео: