Авторські статтіНовини

Інопланетна життя може існувати на коричневих планетах-карликах

Нове дослідження припускає, що інопланетне життя може бути у верхніх шарах атмосфери коричневих планет-карликів, які мають температуру і тиск, аналогічні Землі. Коричневі карлики є космічними об’єктами між планетами і зірками в розмірах, які можуть досягати в два рази більшеніж у Юпітера.

Дослідники з Університету Единбурга думали, що позаземна життя може бути пов’язана з характером холодних коричневих карликів, які були виявлені у 2011 році. Ці темні “невдалі зірки”, в основному, як і звичайні зірки, але без енергії. Це створює температурні умови в атмосфері, які могли б бути придатними для життя. Передбачається, що у них є в наявності основні життєво важливі інгредієнти – вуглець, водень і кисень.

“Для неземного життя не обов’язково потрібна земна планета з поверхнею”, – сказав керівник дослідження Джек Ейтс, планетарний вчений з Університету Единбурга, в журналі Science.

Це життя, ймовірно, мікробне, так як тільки цей тип організму, скоріше може вижити в атмосфері, яка складається, в основному, з газоподібного водню. Вчені визнають, що є певний потенціал, щоб більш великі і більш важкі істоти могли існувати там, враховуючи сприятливі вітри.

Щоб прийти до такої гіпотези, вчені переглянули роботу Карла Сагана, який озвучив у 1976 році, що сонячне світло може бути харчуванням для екосистеми, яка буде розвиватися у верхніх шарах атмосфери Юпітера та мати плаваючі рослини. Дослідники також розглянули відкриття коричневого карлика 2013 року WISE 0855-0714, на якому, як здається, є водні хмари.

Приблизно кілька десятків холодних карликів були знайдені дотепер, в той час як лише близько 10 в межах 30 світлових років від Землі, у відповідності з розрахунком. Вони будуть вивчені за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба, який буде введений в експлуатацію в 2018 році, і буде особливо чутливий до коричневих карликів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh