Вчені озвучили таємницю найбільшої гори Сонячної системи

Відгадку феномену марсіанського Олімпу знайшли завдяки законам гравітації.

На Землі і на Марсі є гори з однаковою назвою – Олімп. Правда, марсіанський варіант є всього лише вулканом, оскільки вся поверхня цієї планети просто усипана такими утвореннями. Вчені довго не могли зрозуміти, чому вулкани, в тому числі і Олімп Монс, не проявляють активності. Потім, використавши в своїх працях знання з гравітації, вони озвучили таємницю найбільшої горі Сонячної системи.

Виявляється, що Земля в десять разів більше Марса, тому і сумірність об’єктів на ньому буде відповідною. Для того, щоб відбулося виверження, необхідна достатня висока плавучість, а як відомо, на Червоній планеті вона низька. Їй набагато важче вибратися на поверхню, ніж її «родич» з Землі.

Камери, які знаходяться порівняно з земляними глибоко, теж заважають швидко дістатися до поверхні магмі. Тому вулкани на Марсі виштовхують магму рідко, але у великій кількості.

Вчені прийшли до висновку, що марсіанський Олімп має великий розмір тільки тому, що виверження з жерла вулкана відбувається дуже рідко, але з великим потоком. Саме так була створена найбільша гора Сонячної системи.

Робота по вивченню Червоної планети ведеться досить давно. Земляни не втрачають можливості вивчити планету-сусіда, з надією одного разу зробити спроби колонізації її. Раніше вчені з’ясували причину утворення долин на Марсі. Смороду пов’язують їх появу з великою щільністю атмосфери на планеті, що і викликало збільшення вод.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen + 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh