Авторські статтіТехно

Вчені озвучили таємницю найбільшої гори Сонячної системи

Відгадку феномену марсіанського Олімпу знайшли завдяки законам гравітації.

На Землі і на Марсі є гори з однаковою назвою – Олімп. Правда, марсіанський варіант є всього лише вулканом, оскільки вся поверхня цієї планети просто усипана такими утвореннями. Вчені довго не могли зрозуміти, чому вулкани, в тому числі і Олімп Монс, не проявляють активності. Потім, використавши в своїх працях знання з гравітації, вони озвучили таємницю найбільшої горі Сонячної системи.

Виявляється, що Земля в десять разів більше Марса, тому і сумірність об’єктів на ньому буде відповідною. Для того, щоб відбулося виверження, необхідна достатня висока плавучість, а як відомо, на Червоній планеті вона низька. Їй набагато важче вибратися на поверхню, ніж її «родич» з Землі.

Камери, які знаходяться порівняно з земляними глибоко, теж заважають швидко дістатися до поверхні магмі. Тому вулкани на Марсі виштовхують магму рідко, але у великій кількості.

Вчені прийшли до висновку, що марсіанський Олімп має великий розмір тільки тому, що виверження з жерла вулкана відбувається дуже рідко, але з великим потоком. Саме так була створена найбільша гора Сонячної системи.

Робота по вивченню Червоної планети ведеться досить давно. Земляни не втрачають можливості вивчити планету-сусіда, з надією одного разу зробити спроби колонізації її. Раніше вчені з’ясували причину утворення долин на Марсі. Смороду пов’язують їх появу з великою щільністю атмосфери на планеті, що і викликало збільшення вод.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.