Авторські статтіДіаспора

В Празі оновлять пам’ятник Конєву, навколо якого тривають суперечки

Стала відома дата відкриття після реконструкції празького пам’ять пам’ятника маршалу Конєву.

Церемонія розпочнеться 21 серпня о 14.35. Пам’ятник знаходиться в Празі 6 на площі n?m?st? Interbrig?dy.

Монумент давно ставши об’єктом суперечок. Як відомо, на ньому встановлять нову інформаційну табличку. Планується, що текст табличок буде переведень на англійську і російську мову. Переклад на російську міг би виглядати так: «Маршал Іван Степанович Конєв командував 1-м Українським фронтом, частини якого взяли участь у фінальному штурмі Берліна і звільнили Північну, Центральну і Східну Чехію і першими увійшли 9 травня 1945 року в Прагу. Восени 1956 року керував придушенням Угорського повстання радянськими військами і як командувач Групи радянських військ Берліні в 1961 році брав участь у розв’язанні так званого іншого берлінського кризи шляхом будівництва Берлінської стіни. Влітку 1968 року особисто керував розвідувальною операцією перед вторгненням військ Варшавського договору в Чехословаччину».

Змінити табличку на пам ” ятнику районна влада збиралися в 1993 році. У 2000-му заговорили про перенесення пам ” ятника в інше місце. Жоден з планів не був реалізований.

У листопаді 2017 р. староста Праги 6 Ондржей Коларж (представник партії ТОП 09) запропонував перемістити пам’ятник маршалу на територію посольства Росії. Тим самим, Коларж хотів «назавжди припинити суперечки навколо монумента, який, перебуваючи на суверенній території Росії, залишиться в Празі 6». Як відомо, посольство Росії розташоване в цьому районі.

У січні цього року міністр закордонних справ Чехії Мартін Стропніцкій відповів на лист послів Росії, Білорусії, Казахстану. Азербайджану і Вірменії. Дипломати виступили проти встановлення пам ” ятника маршалу Конєву в Празі додаткової інформаційної таблички. Вони назвали ініціативу «спробою переписати історію і знецінити пам’ятник, який є символом вдячності жителів за звільнення Праги». Мартін Стропніцкій відповів, що якщо пам’ятник уособлює подяку пражан, то нехай пражани і демократично обрані ними політики самі вирішують, як діяти. Міністр підкреслив, що мова не йде про військове поховання, і він не підпадає під дію договору між Чехією та Росією про взаємний догляду за військовими похованнями.

У ніч на 8 травня невідомий вандал облив пам’ятник маршалу Конєву рожевою фарбою. Раніше пам’ятник не раз ставав жертвою вандалів. Це траплялося в листопаді 2014 р. і листопаді 2017 року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.