В Празі оновлять пам’ятник Конєву, навколо якого тривають суперечки

Стала відома дата відкриття після реконструкції празького пам’ять пам’ятника маршалу Конєву.

Церемонія розпочнеться 21 серпня о 14.35. Пам’ятник знаходиться в Празі 6 на площі n?m?st? Interbrig?dy.

Монумент давно ставши об’єктом суперечок. Як відомо, на ньому встановлять нову інформаційну табличку. Планується, що текст табличок буде переведень на англійську і російську мову. Переклад на російську міг би виглядати так: «Маршал Іван Степанович Конєв командував 1-м Українським фронтом, частини якого взяли участь у фінальному штурмі Берліна і звільнили Північну, Центральну і Східну Чехію і першими увійшли 9 травня 1945 року в Прагу. Восени 1956 року керував придушенням Угорського повстання радянськими військами і як командувач Групи радянських військ Берліні в 1961 році брав участь у розв’язанні так званого іншого берлінського кризи шляхом будівництва Берлінської стіни. Влітку 1968 року особисто керував розвідувальною операцією перед вторгненням військ Варшавського договору в Чехословаччину».

Змінити табличку на пам ” ятнику районна влада збиралися в 1993 році. У 2000-му заговорили про перенесення пам ” ятника в інше місце. Жоден з планів не був реалізований.

У листопаді 2017 р. староста Праги 6 Ондржей Коларж (представник партії ТОП 09) запропонував перемістити пам’ятник маршалу на територію посольства Росії. Тим самим, Коларж хотів «назавжди припинити суперечки навколо монумента, який, перебуваючи на суверенній території Росії, залишиться в Празі 6». Як відомо, посольство Росії розташоване в цьому районі.

У січні цього року міністр закордонних справ Чехії Мартін Стропніцкій відповів на лист послів Росії, Білорусії, Казахстану. Азербайджану і Вірменії. Дипломати виступили проти встановлення пам ” ятника маршалу Конєву в Празі додаткової інформаційної таблички. Вони назвали ініціативу «спробою переписати історію і знецінити пам’ятник, який є символом вдячності жителів за звільнення Праги». Мартін Стропніцкій відповів, що якщо пам’ятник уособлює подяку пражан, то нехай пражани і демократично обрані ними політики самі вирішують, як діяти. Міністр підкреслив, що мова не йде про військове поховання, і він не підпадає під дію договору між Чехією та Росією про взаємний догляду за військовими похованнями.

У ніч на 8 травня невідомий вандал облив пам’ятник маршалу Конєву рожевою фарбою. Раніше пам’ятник не раз ставав жертвою вандалів. Це траплялося в листопаді 2014 р. і листопаді 2017 року.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh