Авторські статтіНовини

Вчені опублікували нові дані про дев’яту планету Сонячної системи

Ще в 2006 році Плутон «понизили в званні», тому на даний момент в Сонячній системі відомо лише 8 повноцінних планет. Цей момент вирішили виправити два астрофізика Чедвік Трухільо і Скотт Шепард, які протягом декількох місяців спостерігають за деякими екстремальними об’єктами Сонячної системи. Вони представили нові докази того, що далеко за Плутоном може існувати ще одна планета. Результати своїх досліджень вони представили у Центр малих планет Міжнародного астрономічного союзу.

Два роки тому Трухільо і Шепард вперше зробили припущення про існування відповідного небесного об’єкта. Аналіз розміщення екстремальних транснептунових тіл допоміг їм розібратися з оцінкою зразкового розташування від Сонця дев’ятої планети, так як сила тяжіння впливає на більш дрібні тіла, розташовані за межами Нептуна. Транснептуновыми їх назвали саме тому, що їх орбіти навколо сонця далі, ніж сама планета.
У тому ж році дослідний тандем заявив про відкриття об’єкта на прізвісько «Байден», який мав найвіддаленішу з відомих на той момент орбіту в Сонячній системі.

«Дослідження об’єктів за межами Нептуна дозволить отримати довгоочікуваний ключ до розгадки походження і еволюції нашої системи. Ми вважаємо, що там є безліч невеликих об’єктів, але ми знайшли деякі з них, які, як ми припускаємо, можуть виявитися планетами. Чим більше ми пізнаємо, тим краще буде для світової науки, для якої ми відкриємо завісу таємниці над околицями Сонячної системи», – заявивши Трухільо.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України