Оптимізм має негативний вплив на людей

Експерти в області психології повідомили, що оптимізм може негативно впливати на людину, незважаючи на те, що він вважається гарною рисою. Стаття опублікована в журналі Psychology Today.

Оптимізм, як правило, вважається одним з найбільш бажаних психологічних якостей, які люди можуть мати. Нам подобається бути оптимістами більше, ніж ми хотіли б бути песимістами, і ми вважаємо, що оптимізм, як правило, більш успішна стратегія життя. Тим не менш, фахівці повідомляють, що оптимісти можуть змусити людину виглядати наївною, і вона може бути розчарованю, коли його оптимістичні прогнози не виправдаються.

Є ще й інша пастка, пов’язана з оптимізмом, і це відбувається, коли ви стаєте жертвою гіпотези зарозумілості. Як зазначила бельгійська команда експертів, ця гіпотеза передбачає порівняння себе з іншими людьми. Це призводить до того, що інші люди вірять, що ви ставитеся до них зневажливо і думаєте, що ви краще за них.

Приклад, використовуваний командою, протиставляє два твердження: “Я найкращий друг, ніж інші” і “Я хороший друг.” Коли ви робите порівняльний звіт з іншими, ви показуєте явний вигляд зарозумілості. Коли ви заявляєте, що ви хороший друг, утвердження переваги не мається на увазі і немає ніякої шкоди тим, хто чує це твердження.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh