Експерти в області психології повідомили, що оптимізм може негативно впливати на людину, незважаючи на те, що він вважається гарною рисою. Стаття опублікована в журналі Psychology Today.
Оптимізм, як правило, вважається одним з найбільш бажаних психологічних якостей, які люди можуть мати. Нам подобається бути оптимістами більше, ніж ми хотіли б бути песимістами, і ми вважаємо, що оптимізм, як правило, більш успішна стратегія життя. Тим не менш, фахівці повідомляють, що оптимісти можуть змусити людину виглядати наївною, і вона може бути розчарованю, коли його оптимістичні прогнози не виправдаються.
Є ще й інша пастка, пов’язана з оптимізмом, і це відбувається, коли ви стаєте жертвою гіпотези зарозумілості. Як зазначила бельгійська команда експертів, ця гіпотеза передбачає порівняння себе з іншими людьми. Це призводить до того, що інші люди вірять, що ви ставитеся до них зневажливо і думаєте, що ви краще за них.
Приклад, використовуваний командою, протиставляє два твердження: “Я найкращий друг, ніж інші” і “Я хороший друг.” Коли ви робите порівняльний звіт з іншими, ви показуєте явний вигляд зарозумілості. Коли ви заявляєте, що ви хороший друг, утвердження переваги не мається на увазі і немає ніякої шкоди тим, хто чує це твердження.