Вчені виявили нові види риб, що світяться

Вченим з Австралії вдалося відкрити два нові види риб, що світяться. З’ясувалося, що виявлені зразки відносяться до опистопроктової родини.

Фахівці відзначили, що представники цього виду живуть у водах Атлантичного, Індійського і Тихого океанів. Вони також підкреслили, що деякі різновиди відомі лише в одному екземплярі. Експерти спочатку звернули увагу на очі, які виділяються своїм зовнішнім поглядом. Справа в тому, що вони занадто випирають назовні, маючи при цьому телескопічний вигляд. Вчені підкреслили, що сітківка розташована під куполом, який нібито захищає око від ушкоджень. У ньому також присутня рідина, яка заповнює весь вільний простір.

Фахівці звернули увагу на зоровий апарат, який змінює зовнішній вигляд і тим самим змінює ступінь заломлення. На черевній частині у риби присутня луска, завдяки якій і регулюється світло, що випромінює один з внутрішніх органів. Вчені порівняли чотири різні риби, які вдалося піймати під час чергової експедиції, і з’ясувалося, що три представники мають відношення до невідомих раніше сімейств. Аналіз ДНК також підтвердив цю гіпотезу. На думку фахівців, у даних особин регулятор світіння виступає в ролі маскування, яка працює під час відчуття небезпеки навколо.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen − 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh