Техно

Вчені виявили нові види риб, що світяться

Вченим з Австралії вдалося відкрити два нові види риб, що світяться. З’ясувалося, що виявлені зразки відносяться до опистопроктової родини.

Фахівці відзначили, що представники цього виду живуть у водах Атлантичного, Індійського і Тихого океанів. Вони також підкреслили, що деякі різновиди відомі лише в одному екземплярі. Експерти спочатку звернули увагу на очі, які виділяються своїм зовнішнім поглядом. Справа в тому, що вони занадто випирають назовні, маючи при цьому телескопічний вигляд. Вчені підкреслили, що сітківка розташована під куполом, який нібито захищає око від ушкоджень. У ньому також присутня рідина, яка заповнює весь вільний простір.

Фахівці звернули увагу на зоровий апарат, який змінює зовнішній вигляд і тим самим змінює ступінь заломлення. На черевній частині у риби присутня луска, завдяки якій і регулюється світло, що випромінює один з внутрішніх органів. Вчені порівняли чотири різні риби, які вдалося піймати під час чергової експедиції, і з’ясувалося, що три представники мають відношення до невідомих раніше сімейств. Аналіз ДНК також підтвердив цю гіпотезу. На думку фахівців, у даних особин регулятор світіння виступає в ролі маскування, яка працює під час відчуття небезпеки навколо.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

13 − 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.