Авторські статтіТехно

Вчені порахували кількість шимпанзе і горил Західної Африки

Вчені з 5 країн оцінили популяції вимираючих людиноподібних мавп в Західній Африці, чорномордого шимпанзе і західної рівнинної горили, і встановили, що їх кількість на 40% та 10% перевищує прогнозоване значення.

Фахівці нарахували близько 360 тисяч особин західних рівнинних горил, які проживають на землях 5 країн Африки, загальний ареал яких досягає 700 000 кв. км. Підраховану кількість чорномордих шимпанзе поскладало 140 тисяч особин. Ареали цих видів людиноподібних мавп перетинаються.

За словами біологів, більшість представників даних популяцій мешкають поза межами охоронюваних територій, і їх кількість щорічно зменшується на 2,7%. Так, 77% горил і 81% шимпанзе живуть далеко від людських поселень і доріг, де перебувають під загрозою із-за вирубки лісів, епідемії лихоманки Ебола, а також ризикують бути з’єднання їденими людьми. Якщо ситуацію не виправити, то через 3 покоління популяції скоротяться на 80%.

Біологи закликають місцеве населення дотримуватися тактики «живи сам і давай жити іншим»: планувати землекористування на національному та регіональному рівнях, віддаючи перевагу місцям далеко від заповідників і незайманих лісів, де мешкає багато мавп.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.