Вчені відтворили імітацію утворення планет в Сонячній системі, в результаті чого змогли з’ясувати, що Меркурій не міг з’явитися з диска навколо Сонця. На даний момент фахівці ще не з’ясували, як саме утворилася ця планета.
Астрономи з Японії розповіли, що витворили спеціальний макет протопланетного диску навколо Сонця, з якого протягом мільйонів років, можливо, утворювалися планети Сонячної системи. Вчені здійснювали запуск цього макета більше сотні разів. В основному вдавалося відтворити освіту нашої планети Венери, а ось Марс і Меркурій утворювалися лише в дев’ять п’яти випадках з усіх проведених випробувань. Це свідчить про те, що найближча до Сонця планета не могла утворитися з протопланетного диску Сонця. Ймовірно, що її походження ще доведеться вивчати.
Відповідна стаття була опублікована на сторінках наукового закордонного журналу The Astrophysical Journal. Вчені зауважують, що результати їх моделювання непросто пояснити. Існування Меркурія або Марса окремо можна пояснити випадковістю. Наявність в системі і того і іншого одночасно — безумовно є аномалією, ймовірність якої на рівні відсотка або менше. Можливо, ключ до пояснення цієї аномалії в тому, що реальне формування планет могло йти не там, де вони знаходяться зараз, а трохи в інших регіонах. У цьому випадку планети мігрували так само, як мігрували в свій годину Юпітер і Сатурн.