Вчені з США провели дослідження зміни циркадних годин організму людини і чим це загрожує. Виявилося, що подібні дії вельми негативно впливають на печінку.
Дослідники ставили досліди на лабораторних мишах, яких примусово змушували відчувати джетлаг (розбіжність ритму людини з денним ритмом). В ході експерименту мишам з різною періодичністю включали світло, а після симулювали наступ темряви. Таким чином вони домоглися аналогічного стану, який людина відчуває працюючи позмінно або ж у випадку частого перетину часових поясів. Після вивчення здоров’я гризунів виявилося, що у всіх виявлені серйозні проблеми з печінкою. Зокрема, у мишей розвинулася жирова хвороба. Примітно, але за час всього експерименту піддослідних годували виключно корисною їжею, яка все ж не допомогла уникнути набору ваги. Вчені пов’язують це з втратою контролю над метаболізмом, що спричинило такі негативні наслідки.
На даний момент відомо, що під час розвитку жирової хвороби печінки в органи починає виділятися спеціальна кислота, яка допомагає при перетравленні їжі. У випадку з хронічним джетлагом її обсяги просто колосальні, а це призводить до ракових захворювань і серйозних проблем. Саме тому експерти рекомендують не зловживати нічними виходами на роботу і утриматися від частої зміни часових поясів.