Вчені назвали важливий фактор, що впливає на роботу печінки

Вчені з США провели дослідження зміни циркадних годин організму людини і чим це загрожує. Виявилося, що подібні дії вельми негативно впливають на печінку.

Дослідники ставили досліди на лабораторних мишах, яких примусово змушували відчувати джетлаг (розбіжність ритму людини з денним ритмом). В ході експерименту мишам з різною періодичністю включали світло, а після симулювали наступ темряви. Таким чином вони домоглися аналогічного стану, який людина відчуває працюючи позмінно або ж у випадку частого перетину часових поясів. Після вивчення здоров’я гризунів виявилося, що у всіх виявлені серйозні проблеми з печінкою. Зокрема, у мишей розвинулася жирова хвороба. Примітно, але за час всього експерименту піддослідних годували виключно корисною їжею, яка все ж не допомогла уникнути набору ваги. Вчені пов’язують це з втратою контролю над метаболізмом, що спричинило такі негативні наслідки.

На даний момент відомо, що під час розвитку жирової хвороби печінки в органи починає виділятися спеціальна кислота, яка допомагає при перетравленні їжі. У випадку з хронічним джетлагом її обсяги просто колосальні, а це призводить до ракових захворювань і серйозних проблем. Саме тому експерти рекомендують не зловживати нічними виходами на роботу і утриматися від частої зміни часових поясів.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh