Авторські статтіНовини

Вчені назвали головну функцію апендикса

Вчені розповіли, що апендикс все ж може виконувати важливу біологічну функцію. Дослідження було опубліковане в журналі ” Comptes Rendus Palevol.

Людське тіло має ряд «рудиментарних» частин – апендикс, зуби мудрості, куприк – які поступово виходять з ужитку, так як люди адаптувалися до більш досконалого способу життя, ніж їхні примітивні предки. Але в той час як зуби мудрості, безумовно, змушують відчувати біль, і не дають при цьому користі, людський апендикс може бути не тільки бомбою уповільненої дії, сидячи в животі. Нове дослідження говорить, що він дійсно може виконувати важливу біологічну функцію – і ту, від якої люди не захочуть відмовлятися.

Дослідники з Університету Середнього Заходу простежували появу, зникнення та відродження апендикса в декількох видів ссавців протягом останніх 11 мільйонів років, щоб з’ясувати, скільки разів він зникав і з’являвся із-за еволюційних тисків. Вони виявили, що цей орган повертався, принаймні 29 разів – можливо і 41 раз – по всій еволюції ссавців, і був втрачений не більше 12 разів.

“Це статистично переконливі докази того, що поява апендикса значно більш імовірно, ніж його втрата, і передбачає селективне значення цієї структури. Таким чином, ми з упевненістю можемо відкинути гіпотезу про те, що апендикс є рудиментарною структурою з невеликою кількістю адаптивного значення або функцій серед ссавців”, – йдеться у звіті команди.

Протягом багатьох років дослідники шукали можливі функції людського апендикса, і провідна гіпотеза полягає в тому, що це притулок для «хороших» кишкових бактерій, які допомагають нам захиститися від деяких інфекцій. Один з кращих доказів з’явився в 2012 році, коли дослідження показало, що люди без апендикса мають у чотири рази більше шансів мати рецидив псевдомембранозного ентероколіту – бактеріальної інфекції, яка викликає пронос, лихоманку, нудоту і біль у животі. У цьому дослідженні команда прийняла інший підхід, щоб прийти до такого ж висновку.

Вони виявили, що види, які зберегли або відновили апендикс мали більш високі середні концентрації лімфоїдної (імунної) тканини в сліпій кишці – маленькому мішечку, сполученим з з’єднанням тонкого і товстого кишечника. Це говорить про те, що апендикс може грати важливу роль в імунній системі біологічних видів, зокрема, лімфатичної тканини, яка стимулює ріст деяких видів корисних кишкових бактерій.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України