Вчені назвали головну функцію апендикса

Вчені розповіли, що апендикс все ж може виконувати важливу біологічну функцію. Дослідження було опубліковане в журналі ” Comptes Rendus Palevol.

Людське тіло має ряд «рудиментарних» частин – апендикс, зуби мудрості, куприк – які поступово виходять з ужитку, так як люди адаптувалися до більш досконалого способу життя, ніж їхні примітивні предки. Але в той час як зуби мудрості, безумовно, змушують відчувати біль, і не дають при цьому користі, людський апендикс може бути не тільки бомбою уповільненої дії, сидячи в животі. Нове дослідження говорить, що він дійсно може виконувати важливу біологічну функцію – і ту, від якої люди не захочуть відмовлятися.

Дослідники з Університету Середнього Заходу простежували появу, зникнення та відродження апендикса в декількох видів ссавців протягом останніх 11 мільйонів років, щоб з’ясувати, скільки разів він зникав і з’являвся із-за еволюційних тисків. Вони виявили, що цей орган повертався, принаймні 29 разів – можливо і 41 раз – по всій еволюції ссавців, і був втрачений не більше 12 разів.

“Це статистично переконливі докази того, що поява апендикса значно більш імовірно, ніж його втрата, і передбачає селективне значення цієї структури. Таким чином, ми з упевненістю можемо відкинути гіпотезу про те, що апендикс є рудиментарною структурою з невеликою кількістю адаптивного значення або функцій серед ссавців”, – йдеться у звіті команди.

Протягом багатьох років дослідники шукали можливі функції людського апендикса, і провідна гіпотеза полягає в тому, що це притулок для «хороших» кишкових бактерій, які допомагають нам захиститися від деяких інфекцій. Один з кращих доказів з’явився в 2012 році, коли дослідження показало, що люди без апендикса мають у чотири рази більше шансів мати рецидив псевдомембранозного ентероколіту – бактеріальної інфекції, яка викликає пронос, лихоманку, нудоту і біль у животі. У цьому дослідженні команда прийняла інший підхід, щоб прийти до такого ж висновку.

Вони виявили, що види, які зберегли або відновили апендикс мали більш високі середні концентрації лімфоїдної (імунної) тканини в сліпій кишці – маленькому мішечку, сполученим з з’єднанням тонкого і товстого кишечника. Це говорить про те, що апендикс може грати важливу роль в імунній системі біологічних видів, зокрема, лімфатичної тканини, яка стимулює ріст деяких видів корисних кишкових бактерій.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh