Авторські статтіЗдоров'я

Вчені назвали 8 звичок, які шкодять очам

У наш час все більше людей стикаються з проблемою погіршення зору. Безліч медиків і вчених намагаються застерегти людей від цього, однак ще не всі знають, що ж саме псує наш зір.

У зв’язку з цим вчені назвали 8 звичок, які шкодять очам. Ними є:

  1. Плавання – люди, які люблять купатися в різних водоймах і басейнах і знають, що цей вид спорту позитивно впливає на стан серцево-судинної системи, а також дозволяє підтримувати м’яка м’язи в тонусі. Однак багато хто не знають, що очі під час плавання дуже вразливі до потрапляння на їх поверхню різних бактерій і хлору, яким чистять воду у багатьох басейнах.
  2. Використання туші і накладних вій – дівчата намагаються завжди виглядати чарівно, але вони рідко звертають увагу на термін придатності туші або ж накладних вій. А дарма, прострочена косметика може призвести до інфекції ока, що після дає дуже неприємні наслідки.
  3. Відмова від діагностики очей – мало людей любити відвідувати лікарів, а тим більше, робити щорічну діагностику зору, хоч ця процедура не займає багато часу. Діагностика очей допомагає на ранній стадії визначити захворювання і ефективно з ними боротися.
  4. Частий перегляд телевізора, смартфона або ж довге сидіння за комп’ютером – навіть сучасні екрани телевізорів, смартфонів та комп’ютерні монітори випромінюють шкідливі для клітин ока промені, які сильно зменшують кількість фоторецепторів, що в подальшому позначається на гостроті зору.
  5. Куріння – одна з найшкідливіших звичок може нашкодити не тільки легким і серцево-судинної системи, але і очам. Куріння сильно підвищує ризик катаракти і дегенерації магулярній
  6. Відмова від сонцезахисних окулярів – Сонце дає сильне ультрафіолетове випромінювання, яке обпікає сітківку ока, якісні сонцезахисні окуляри вирішують цю проблему.
  7. Сидіння під вентиляторами або кондиціонерами – в жарку погоду ці предмети використовуються майже біля кожного будинку. Однак не всі знають, що вони можуть викликати сухість поверхні ока, а також інфекційні захворювання.
  8. Часте використання очних крапель – дослідники стверджують, що ці медикаменти іноді призводять до зворотного ефекту і лише шкодять очам, так що краще не зловживати їх використанням.

Людина завжди був сильно залежна від гостроти зору, тому потрібно стежити за своїми очима і не боятися відвідувати офтальмога.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України