Вчені назвали 10 прихованих факторів, що ведуть до дефіциту вітаміну D

Вітамін Д забезпечує правильний і своєчасний ріст кісток, бере участь у їх якнайшвидше загоєння, підтримує нормальний рівень кальцію і фосфору, зменшує синтез колагену I типу, тим самим запобігаючи розвиток численних кісткових наростів, лущення і рецидивів псоріазу, зменшує ризик розвитку шкірних і серцевих захворювань, а також злоякісних пухлин.

До дефіциту вітаміну D ведуть багато факторів, серед яких учені виділяють модифікуються (на які людина може впливати), і немодифицируемые (фіксовані). Після чергового дослідження фахівці назвали ще 10 прихованих тригерів, що ведуть до дефіциту «сонячного» вітаміну. На синтез холекальциферолу клітинами шкіри впливає місце проживання – проживання у високоширотних районах з низькою висотою підвищує ризик нестачі біологічно активної речовини за рахунок більшої віддаленості від Сонця, промені якого є прямимо активатором синтезу вітаміну. Здатність виробляти його втрачається з віком, а тому літні люди входять до групи особливого ризику. Заважає його синтезу темний колір шкіри за рахунок концентрації у верхніх шарах дерми хімічного меланіну, що перешкоджає виробленню цінного компонента.

Людям з недоліком вітаміну Д слід перевірити здоров’я нирок, адже як виявилося, від їх стану залежить вироблення білків печінкою, а відповідно і продукція вітаміну. Наступними прихованими тригерами названі захворювання травного тракту – целіакія, муковісцидоз, хвороба Крона, хвороба Уіппла – всі ці недуги в різній мірі та різними шляхами перешкоджають виробленню, виділенню або всмоктуванню багатьох життєво важливих елементів, у тому числі і вітаміну Д. Надмірна вага поглинає дуже багато БАК, що в результаті призводить до його дефіциту. Процедура шлункового шунтування відіграє важливу роль на кількість вітаміну, яке поглинає організм.

Слід пам ” ятати, що нестача в організмі вітаміну Д призводить до серйозні ускладнення, серед яких затримка формування зубів, болі в області суглобів, деформація зубів, уповільнення росту у дітей, м язові судоми, кісткові деформації, втрата ваги.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three + seventeen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh