Авторські статтіЗдоров'я

Вчені назвали 10 прихованих факторів, що ведуть до дефіциту вітаміну D

Вітамін Д забезпечує правильний і своєчасний ріст кісток, бере участь у їх якнайшвидше загоєння, підтримує нормальний рівень кальцію і фосфору, зменшує синтез колагену I типу, тим самим запобігаючи розвиток численних кісткових наростів, лущення і рецидивів псоріазу, зменшує ризик розвитку шкірних і серцевих захворювань, а також злоякісних пухлин.

До дефіциту вітаміну D ведуть багато факторів, серед яких учені виділяють модифікуються (на які людина може впливати), і немодифицируемые (фіксовані). Після чергового дослідження фахівці назвали ще 10 прихованих тригерів, що ведуть до дефіциту «сонячного» вітаміну. На синтез холекальциферолу клітинами шкіри впливає місце проживання – проживання у високоширотних районах з низькою висотою підвищує ризик нестачі біологічно активної речовини за рахунок більшої віддаленості від Сонця, промені якого є прямимо активатором синтезу вітаміну. Здатність виробляти його втрачається з віком, а тому літні люди входять до групи особливого ризику. Заважає його синтезу темний колір шкіри за рахунок концентрації у верхніх шарах дерми хімічного меланіну, що перешкоджає виробленню цінного компонента.

Людям з недоліком вітаміну Д слід перевірити здоров’я нирок, адже як виявилося, від їх стану залежить вироблення білків печінкою, а відповідно і продукція вітаміну. Наступними прихованими тригерами названі захворювання травного тракту – целіакія, муковісцидоз, хвороба Крона, хвороба Уіппла – всі ці недуги в різній мірі та різними шляхами перешкоджають виробленню, виділенню або всмоктуванню багатьох життєво важливих елементів, у тому числі і вітаміну Д. Надмірна вага поглинає дуже багато БАК, що в результаті призводить до його дефіциту. Процедура шлункового шунтування відіграє важливу роль на кількість вітаміну, яке поглинає організм.

Слід пам ” ятати, що нестача в організмі вітаміну Д призводить до серйозні ускладнення, серед яких затримка формування зубів, болі в області суглобів, деформація зубів, уповільнення росту у дітей, м язові судоми, кісткові деформації, втрата ваги.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України