Той настрій, в якому людина перебуває в момент прийняття рішення, впливає на сам результат вибору. Про це заявила група вчених Стенфордського університету.
Як упевнені вчені, з неприємними, але в той же час необхідними діями людям набагато легше справлятися, коли настрій у них чудовий. Наприклад, оплатити рахунок або зробити роботу по дому, люди найчастіше вибирають, коли настрій у них хороший. Іншими словами, позитивний настрій інтуїтивно використовується як ресурс – витримати довгу чергу, зробити рутинну роботу тощо.
Експеримент проходив досить незвично: користуючись додатком на смартфоні, вчені майже місяць без будь-якої систематизації аналізували дії і завзяття 60 тисяч випробовуваних. Після аналізу результатів фахівці змогли впевнено підтвердити свою гіпотезу про важливість настрою при виборі тих або інших рішень.
Подібну закономірність вчені назвали динамічною гедоністичною гнучкістю. Здатність людей застосовувати гарний настрій як ресурс для виконання неприємних завдань і, навпаки, поганий підвищувати за допомогою приємних і приносячих задоволення. Дослідники впевнені, що вміння досягати здорового балансу між неприємним і радісним значно впливає на продуктивність життя і відчуття щастя і гармонії.