Авторські статтіТехно

Вчені: Населені планети є в основному водними світами

Населені планети повинні бути покриті океанами на більш ніж 90%, стверджують експерти з Інституту космічних наук Університету Барселони. Керівник дослідження відомий математик Фергус Сімпсон розрахував, при яких співвідношеннях між площею суші і води середовище стає сприятливим для життя.

Дослідник створив статистичну модель з урахуванням сучасних уявлень людини про розселення складних організмів. Він взявши за основу такі параметри, як кількість суші, її рельєфні особливості, обсяги води, динаміка циркуляції повітряних мас, кліматичні параметри. Всі ці фактори повинні бути збалансовані таким чином, щоб не погубити життя і дати їй можливість еволюціонувати.

Виявилося, що найбільшою мірою буде сприятлива в цьому сенсі планета, покрита водою на 90%. Тоді залишається питання, чому ж Земля стала колискою людства, хоча і не є таким ідеальним водним світом.

Наша планета, вважає вчений, завдяки еволюції і відбору змогла прогресувати до розумного життя. Можливо, в подальшому Землі ще належить знайти вигляд планети океанів. У будь-якому випадку, вважає вчений, для виникнення цивілізації, населені планети мають рівні шанси.

Раніше Фергус Сімпсон повідомляв у наукових дослідженнях, що людство має шанс цілком загинути в будь рік нинішнього століття в апокаліптичної катастрофи з ймовірністю 0,2%. Земна цивілізація виживе до кінця цього століття з імовірністю 87%, стверджує математик.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

five × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.