П’яні раки сприяли виявленню переваг самотності

Це вдалося зробити вченим з університету Меріленд, які провели незвичайне дослідження.

В якості піддослідних були відібрані річкові луізіанскі раки, що належать до різновиду під назвою Procambarus clarkia. Їх поселили в акваріум, заповнений спеціальним складом, у якому був присутній етанол у різноманітних варіаціях, при цьому рівень вмісту спирту варіювався від 0,1 до 1 моля на літр.

У результаті після тривалих спостережень фахівці прийшли до висновку, що раки-одинаки, які до приміщення в посудину з алкоголем жили протягом 7-10 днів самостійно, п’яніли повільніше, ніж їх побратими, що жили в компаніях. При максимальному відсотку вмісту алкогольного речовини в акваріумі соціалізовані раки виявляли ознаки сп’яніння у вигляді хаотичних і швидких ударів хвостами, падіння на спину і затихання по закінченню 20 хвилин, в тій годину як «одинаки» – через півгодини.

Вчені пояснюють цей феномен зміною активності та структури нейронів, яке викликане соціалізацією, при цьому відбувається розподіл на поверхневій частині клітин мозку. За рахунок існуючого взаємозв’язку етанол швидше впливає на мозкові рецептори, приводячи раків в стан сп’яніння.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three + 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh