Авторські статтіТехно

П’яні раки сприяли виявленню переваг самотності

Це вдалося зробити вченим з університету Меріленд, які провели незвичайне дослідження.

В якості піддослідних були відібрані річкові луізіанскі раки, що належать до різновиду під назвою Procambarus clarkia. Їх поселили в акваріум, заповнений спеціальним складом, у якому був присутній етанол у різноманітних варіаціях, при цьому рівень вмісту спирту варіювався від 0,1 до 1 моля на літр.

У результаті після тривалих спостережень фахівці прийшли до висновку, що раки-одинаки, які до приміщення в посудину з алкоголем жили протягом 7-10 днів самостійно, п’яніли повільніше, ніж їх побратими, що жили в компаніях. При максимальному відсотку вмісту алкогольного речовини в акваріумі соціалізовані раки виявляли ознаки сп’яніння у вигляді хаотичних і швидких ударів хвостами, падіння на спину і затихання по закінченню 20 хвилин, в тій годину як «одинаки» – через півгодини.

Вчені пояснюють цей феномен зміною активності та структури нейронів, яке викликане соціалізацією, при цьому відбувається розподіл на поверхневій частині клітин мозку. За рахунок існуючого взаємозв’язку етанол швидше впливає на мозкові рецептори, приводячи раків в стан сп’яніння.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України