Авторські статтіНовини

Вчені: Мозок наркоманів продовжує чекати дозу героїну навіть після смерті

Вчені віденського медичного університету за участю фахівців Центру дослідження наркології в Австрії з’ясували, що мозок наркоманів чекає чергову дозу героїну навіть після смерті. Виявилося, що мутантний білок залишається активним ще тиждень після смерті.

Цей незвичайний факт хімічної залежності вдалося встановити після великої кількості розтинів, проведених австрійськими дослідниками. Білок FosB являє собою фактор транскрипції в головному мозку і разом з іншими молекулами бере участь у сигнальній трансдукції, тобто передає стимулюючі сигнали іншим клітинам. Відомо, що за передачу інформації і визначення ступеня їх активності відповідають певні гени. FosB – частина білка, активуючого AP1. Останній бере участь у регуляції процесу експресії генів і дає відповідь на ряд стимулів, серед яких стрес і реакція на бактеріальні інфекції.

З причини частого вживання наркотиків, особливо героїну, FosB мутує в DeltaFosB.
зразки тканин мозку 15 померлих героїнових наркоманів показали, що його активність зберігається навіть після смерті. За рахунок використання високочутливих методів виявлення, вдалося виявити, що DeltaFosB зберігає свою активність протягом 9 днів з моменту смерті. При цьому дослідники припустили, що процес може тривати навіть більше місяця.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.