Мегаполіси по всьму світу розростаються значно швидше, ніж системи транзиту, що призводить до більш високих рівнів забруднення навколишнього середовища, частішають викиди парникових газів від чого страждають не тільки самі міста, але і приміські частини.
«У минулому столітті однією з ключових формул була Sprawl. З її допомогою влада мегаполісів повинна була створити умови для того, щоб кількість автомобілів на квадратний кілометр розподілялася рівномірно і мала низьку щільність, проте сучасні реалії далеко не такі, як може здатися», – заявив один з наукових співробітників некомерційної організації, відповідальний за дане дослідження.
У вибірці, в яку входило понад 13 міст з високорозвинених держав, йдеться про те, що більше двох третин жителів, в середньому, мали хоча б по одному транспортному засобу на сім’ю. У деяких випадках мають по машині на людину, що і створює настільки катастрофічні наслідки для сьогоднішньої екології.
Урбаністичний розвиток стає настільки стрімким, що великі міста на кшталт Парижа, Лос-Анджелеса або Барселони вже просто не стримують в кількісному еквіваленті тих, хто проживає у межах мегаполісу, тому, на думку експертів, до 2050 року в цих населених пунктах додасться більше 30% – 70% нових жителів, з яких меншою частиною будуть уродженці.