Вчені: Літні люди можуть не відновитися після перелому шийки стегна


Кожена друга літня людина, перенісши перелом шийки стегна, не може відновити свою колишню фізичну форму. Такий висновок недавнього обсерваційного дослідження.

Дуже старі і страждаючі від деменції або інших захворювань люди мають ще менше шансів на одужання. Приблизно 300 тисяч літніх американців щороку госпіталізуються і проходять через операції через перелом шийки стегна.

Провідний дослідник Вікторія Тан разом з колегами порівняли фізичний стан і здібності 733 осіб старше 65 років до і після перелому. Функціональне відновлення оцінювалося з точки зору того, чи можуть пацієнти піклуватися про себе самостійно після травми: ходити в туалет, здійснювати гігієнічні процедури, приймати їжу, одягатися.

Вчені також звертали увагу на те, чи можуть учасники дослідження ходити по вулиці, підніматися і спускатися по сходах, враховувався вік і стан здоров’я до моменту перелому.

Ймовірність відновлення була менше 50%, незалежно від попереднього фізичного рівня. Ймовірність повернення на високий рівень функціональності була особливо низька у тих, хто подолав рубіж 85 років. Тільки 31% змогли відновити колишні здібності, 34 % і 41% відповідно отримали можливість пересуватися і підніматися по сходах після травми.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

thirteen + 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh