Авторські статтіНовини

Вчені: Літні люди можуть не відновитися після перелому шийки стегна

1
Кожена друга літня людина, перенісши перелом шийки стегна, не може відновити свою колишню фізичну форму. Такий висновок недавнього обсерваційного дослідження.

Дуже старі і страждаючі від деменції або інших захворювань люди мають ще менше шансів на одужання. Приблизно 300 тисяч літніх американців щороку госпіталізуються і проходять через операції через перелом шийки стегна.

Провідний дослідник Вікторія Тан разом з колегами порівняли фізичний стан і здібності 733 осіб старше 65 років до і після перелому. Функціональне відновлення оцінювалося з точки зору того, чи можуть пацієнти піклуватися про себе самостійно після травми: ходити в туалет, здійснювати гігієнічні процедури, приймати їжу, одягатися.

Вчені також звертали увагу на те, чи можуть учасники дослідження ходити по вулиці, підніматися і спускатися по сходах, враховувався вік і стан здоров’я до моменту перелому.

Ймовірність відновлення була менше 50%, незалежно від попереднього фізичного рівня. Ймовірність повернення на високий рівень функціональності була особливо низька у тих, хто подолав рубіж 85 років. Тільки 31% змогли відновити колишні здібності, 34 % і 41% відповідно отримали можливість пересуватися і підніматися по сходах після травми.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України