Таємничий стародавній «Кодекс Грольє» народу майя є справжнім

Археологи встановили, що стародавня книга народу майя «Кодекс Грольє» є справжньою. Колись вважалося, що збірник, написаний майже 900 років тому, являє собою підробку.

Книга отримала свою назву завдяки тому, що вперше була показана в 1971 році в клубі Грольє для любителів літератури (Нью-Йорк). У 1966 році кодекс придбав колекціонер по імені Жозуе Саєнс. Саєнс розповідав, що купити книжку йому запропонували кілька невідомих чоловіків, збірник продавався разом з кількома іншими предметами, знайденими в сухій печері” у підніжжя Сьєрра-де-Чьяпас.

Є кілька чинників, які вказували на те, що кодекс є несправжнім. Наприклад, деякі сторінки відносно свіжі, існують також невідповідності в системі календаря, ілюстрації також незвичайні для даного документа. Проте вчені після перевірки встановили, що книга є справжньою, згідно радіовуглецевому датуванню, вона відноситься до 1212-1257 років.

«Кодекс Грольє» – найдавніша відома книга, створена в Америці, яка являє собою запис справжньої астрономії і календаря обліку в кінці цивілізації майя.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine + eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh