Комп’ютерний аналіз ДНК допоможе виявити рідкісні захворювання

Недавні успіхи в області комп’ютерного аналізу генетичного матеріалу забезпечать справжній прорив в діагностиці рідкісних захворювань. Про це повідомляє журнал Genetics in Medicine.

Нагадаємо, що секвенування генома стало цілком повсякденною річчю в 21 столітті, про те ця процедура все ще вимагає не менше двох десятків годин роботи від висококласного фахівця, щоб зіставити геном пацієнта з тим, який потрібен виходячи з медичних трактатів. Справа в тому, що 75% людей, у яких підозрюється наявність генетичних хвороб, так і не отримують діагнозу після здачі першого аналізу ДНК. Однак експерти повідомляють, що база даних генетичних захворювань досить швидко зростає. Кожен рік вченим вдається знаходити близько 9 тисяч залежностей між генетичним захворювання і варіацією генів. Один з дослідників заявив, що повторний аналіз результатів ДНК майже завжди є дуже корисним.

Відзначимо, що в ході експерименту вчені також перевірили, чи зможе комп’ютерне порівняння геномів виявити ці захворювання. Як з’ясувалося, вчені залишилися задоволені результатом, заявивши, що технологія успішно виконала завдання.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 + 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh