Авторські статтіНовини

Вчені: Ключовий льодовик в Антарктиді розвалюється зсередини

Ключовий льодовик в Антарктиді розвалюється зсередини, припускаючи, що океан послаблює лід по краях континенту. Про це повідомляють вчені з Університету штату Огайо.

Льодовик Сосновий острів, частина шельфового льодовика, який обмежує льодовикові покриви в Західній Антарктиці, є одним з двох льодовиків, який, швидше за все, піддається швидкому таненню, в результаті чого більше льоду з внутрішньої частини льодовикового покриву потрапляє в океан, що обов’язково приве до затоплення берегових ліній по всьму світу.

Айсберг розміром майже 225 квадратних миль відокремився від льодовика в 2015 році, але дослідники в Університеті штату Огайо випробовували нове програмне забезпечення для обробки зображень, і вони помітили щось дивне в супутникових знімках, зроблених до початку процесу. В образах 2013 року, вони побачили докази того, що розлом формується біля заснування льодового шельфу близько 20 миль вглиб. Тріщина поширювалася протягом двох років, поки не прорвала поверхню льоду, і змусила айсберг дрейфувати протягом 12 днів в кінці липня і на початку серпня 2015 року.

Незважаючи на те, що це перший раз, коли дослідники стали свідками глибокого відкриття підповерхневого рифтового розвалу в межах антарктичного льоду, вони бачили аналогічні розпади в Гренландському льодовику, в місцях, де морська вода просочилась углиб і лід почав танути знизу.

Дослідження показали, що західно-антарктичний крижаний покрив особливо нестійкий, і може впасти у найближчі 100 років. Розпад призведе до підвищення рівня моря майже на 10 футів, що поглине великі міста США, такі як Нью-Йорк і Маямі, а також витіснить 150 мільйонів людей, що живуть на узбережжі в усьому світі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України