Вчені: Ключовий льодовик в Антарктиді розвалюється зсередини

Ключовий льодовик в Антарктиді розвалюється зсередини, припускаючи, що океан послаблює лід по краях континенту. Про це повідомляють вчені з Університету штату Огайо.

Льодовик Сосновий острів, частина шельфового льодовика, який обмежує льодовикові покриви в Західній Антарктиці, є одним з двох льодовиків, який, швидше за все, піддається швидкому таненню, в результаті чого більше льоду з внутрішньої частини льодовикового покриву потрапляє в океан, що обов’язково приве до затоплення берегових ліній по всьму світу.

Айсберг розміром майже 225 квадратних миль відокремився від льодовика в 2015 році, але дослідники в Університеті штату Огайо випробовували нове програмне забезпечення для обробки зображень, і вони помітили щось дивне в супутникових знімках, зроблених до початку процесу. В образах 2013 року, вони побачили докази того, що розлом формується біля заснування льодового шельфу близько 20 миль вглиб. Тріщина поширювалася протягом двох років, поки не прорвала поверхню льоду, і змусила айсберг дрейфувати протягом 12 днів в кінці липня і на початку серпня 2015 року.

Незважаючи на те, що це перший раз, коли дослідники стали свідками глибокого відкриття підповерхневого рифтового розвалу в межах антарктичного льоду, вони бачили аналогічні розпади в Гренландському льодовику, в місцях, де морська вода просочилась углиб і лід почав танути знизу.

Дослідження показали, що західно-антарктичний крижаний покрив особливо нестійкий, і може впасти у найближчі 100 років. Розпад призведе до підвищення рівня моря майже на 10 футів, що поглине великі міста США, такі як Нью-Йорк і Маямі, а також витіснить 150 мільйонів людей, що живуть на узбережжі в усьому світі.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh