Техно

Вчені: Кіберзлочинці можуть спровокувати масову загибель людей

Кіберзлочинці можуть спровокувати масову загибель людей за рахунок злому розумних гаджетів і інтелектуальних систем. Сьогодні будь-який пристрій, підключений до інтернету, може опинитися під загрозою.

Це відноситься і до домашніх термостатів, медичних систем і так далі. Фахівці з питань безпеки заявляють, що в сучасному світі відповідна загроза повинна сприйматися вкрай серйозно. Це дозволить розробити методики попередження небезпеки і уникнути втрат в майбутньому. Брюс Шнайер, експерт в області кібербезпеки і викладач Гарвардського університету, заявив, що безпека двох Палат представників США викликає певне занепокоєння.

«Інтернет уже здатний впливати на наш світ прямо фізичним чином. Мережа зв’язується з все більшою кількістю мов. Процес комп’ютеризації забезпечив вразливість десятків мільйонів пристроїв у всьому світі. Ми підключаємо до інтернету автомобілі, безпілотні літальні апарати, медичні прилади і багато що інше. Раніше це було доброякісне, але сьогодні варто задуматися про небезпеку», – заявив Шнайер.

Він додав, що ринок приділяє пріоритетну увагу низькою кількістю витрат, іноді це робиться на шкоду безпеки, що підвищує уразливість пристроїв. За його словами, сьогодні цілі команди працюють над створенням розумних гаджетів, однак ринок ще не звик до необхідності забезпечувати додаткові заходи безпеки перед підключенням до інтернету. Багато новинок не отримують ніяких оновлень і з часом можуть бути легко зламані зловмисниками.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України