Американським фахівцям Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики вдалося оцінити ступінь ймовірності зародження нового життя на різних планетах. Життя на нашій планеті виникло дуже рано-прийшли до висновку вчені.
Група дослідників детально вивчила можливість зародження життя у період між народженням і загибеллю Всесвіту, вік якого становить приблизно 13,8 млрд. років, в той час, як вік нашої планети дорівнює приблизно 4,5 млрд. років.
Результат нового дослідження припускає, що життя на Землі з космічної точки зору зародилося передчасно. Дослідники прийшли до висновку, що ступінь ймовірності зародження нового життя у Всесвіті стане набагато вищою у більш віддаленому майбутньому.
Вирішальним фактором у цьому питанні вважається час існування зірок. Великі зірки гинуть значно раніше, а життя дрібних буде тривати протягом 10 трильйонів світлових років, таким чином часу для виникнення життя в космічному просторі буде цілком достатньо.
З іншого боку, червоні маломасивні планети-карлики представляють досить велику небезпеку для зародження нового життя своїм надпотужним ультрафіолетовим випромінюванням, здатним повністю знищити атмосферну оболонку кам’янистої планети.
Сонце до подібних червоних карликів не відноситься, а його потужність не здатна позбавити нашу планету атмосфери.