Стандартна методика лікування онкології здатна мати зворотний ефект, показало дослідження.
На сьогоднішній день якщо у пацієнта діагностують рак, хіміотерапія – це перше, про що говорять лікарі, призначаючи лікування. Не дивно, адже протягом багатьох десятиліть цяметодика успішно проявила себе у тисячах випадків, але в той час мало хто замислювався, що вона може погіршити стан онкохворого.
Як відомо, хіміотерапія вперше була застосована в роки Другої світової війни, коли американські лікарі виявили її здатність знижувати рівень лейкоцитів у крові. У США на перших порах її використовували для лікування лімфоми. Після того, як результати практичного застосування були опубліковані в місцевих наукових виданнях, хіміотерапія придбала всесвітню популярність і широко застосовується по всьому світу як дієвий засіб знищення ракових клітин.
Вважається, що вона ефективна при будь-яких видах раку. У той час було відомо, що вона послаблює організм, що у багатьох фахівців викликало обґрунтоване занепокоєння. Багато експертів в різні часи били на сполох з цього приводу, але всі їхні доводь розбивалися про той факт, що хіміотерапія завжди була і залишається найбільш ефективним методом боротьби з онкологічним захворювання.
І чергове сенсаційне відкриття в цій області здатне вплинути погляд на даний вид терапії, нікого американські вчені з Університету штату Огайо. В ході проведених досліджень вони встановили, що хіміотерапія може провокувати розвиток інших видів раку. На прикладі пацієнтів, які страждають на рак молочної залози смороду з’ясували, що після традиційної методики лікування найбільш близькі до ураженої частини тіла органи ризикують стати сприятливим середовищем для розмноження нових ракових клітин. В даному випадку в легенях пацієнтів утворилися необхідні для таких процесів умови.
Пояснюючи цей феномен, вчені звернулися до генетики,, що після хіміотерапії відбувається переекспресія деяких генів. Зокрема, активізується ген Atf3, який в свою чергу сприяє міграції ракових клітин в інші частини тіла. У той час у ракових хворих, які ще не пройшли курс хіміотерапії, активізація даного гена не спостерігалася.
Незважаючи на результат дослідження, його автори сумніваються, що їм вдасться переконати медичне співтовариство відмовитися від небезпечної методики. У всякому разі, поки не буде винайдено більш ефективний засіб боротьби з онкологією. У той час вчені вважають, що пацієнти мають право знати, що застосовуючи на собі хіміотерапію, вони ризикують отримати нові види небезпечного захворювання.