Авторські статтіТехно

Вчені: Голковколювання зберігає пам’ять

Акупунктура може допомогти зберегти людині пам’ять. Про це повідомляється в популярному науковому браузері Acupuncture in Medicine.

Протягом кількох тисячоліть людина вивчає таку науку, як акупунктура, або простіше кажучи, голковколювання. З допомогою цієї техніки люди споконвіку боролися з багатьма хворобами, і навіть в наші дні вона продовжує дивувати своїми, раніше невідомими цілющими властивостями. Так, західні вчені встановили, що акупунктура може зберегти пам’ять людям, що страждають помірними когнітивними порушеннями (MCI).

Вчені класифікують MCI, як перехідний стан між нормальним старінням і слабоумством. В цей період у людини з’являються  проблеми із запам’ятовуванням інформації, які не властиві її віку. Дослідники встановили, що близько 5-10% випадків MCI зрештою переростають в слабоумство. Після цієї наукової роботи вчені дізналися, що акупунктура може допомогти при помірних когнітивних порушеннях, і вирішили перевірити, наскільки ефективна та безпечна акупунктура при MCI.

Вчені залучили до експерименту близько 600 добровольців. Заздалегідь було відомо, що німодипін застосовується для полегшення симптомів MCI. У дослідженні фахівці порівняли результати звичайного лікування цим препаратом, і терапії, в якій крім нього застосовувалося голковколювання.

Результати дослідження показали, що лікування MCI з сумісним застосуванням акупунктури і німодипіну набагато ефективніше, ніж терапія виключно препаратом. Крім цього з голковколюванням у пацієнтів покращувався психічний стан. Однак є й мінуси: при акупунктурі у деяких добровольців спостерігалися запаморочення, легкий головний біль і кишкові розлади. У будь-якому випадку, позитивний ефект від лікування нового MCI очевидний, але вчені заявили, що дослідження ще не закінчені.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

19 − eighteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.