Вчені дізналися про механізм засипання і пробудження

Фахівці Оксфордського університету виявили іонний канал, завдяки якому мозок людини переходить від стану сну до стану неспання. Підсумки наукової роботи опублікували в журналі Nature.

Процес сну включає у собе дві системи: циркадні (добовий) годинник і гомеостаз (саморегуляція). Добові години вчені змогли вивчити досить добре, вони пов’язані з людським сприйняттям зміни дня і ночі.

Як вважає професор Геро Мізенбек, механізм сну пов’язаний з гомеостазом. Саме гомеостаз визначає потребу організму людини у відпочинку, у сні система оновлюється, і все починається знову після пробудження.

У 2002 році вчений разом зі своїми колегами проводив дослідження з участю фруктових мух. Було встановлено, що в організмі комах є нейрони, що контролюють процес сну, якщо вони були активними, значити, муха спала, якщо ні – вона перебувала в стані неспання.

Вчені з’ясували, що вимикає дані нейрони так звана «Піщана людина» (повелитель сну у фольклорних творах), таку назву фахівці і дали іонному каналу. Спочатку він приводить нейрони в дію, коли мусі необхідно спати, а після вимикає клітини, коли комаха готова до пробудження.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 − 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh