Авторські статтіТехно

Вчені: Гідрогель допоможе позбутися від серцевої недостатності

Під час серцевого нападу, згустки або звужені артерії блокують кровотік, таким чином, заподіюючи шкоду або знищуючи клітини в тканинах. Але негативний вплив після цього не закінчується, як і не стихає нищівна біль. Замість цього, стінки серця стають тоньшими, а орган збільшується. Якщо нічого не робити, то в майбутньому у людини може розвинутися серцева недостатність. Вчені повідомили, що вдалося розробити гель, який можна ввести в серце, щоб зміцнити ослаблені зони та запобігти серцевій недостатності.

Кожен рік в США 750 000 чоловік переносять інфаркт, а понад 5 мільйонів жителів Штатів живуть із серцевою недостатністю, яка щодня прогресує.

«Серцева недостатність є величезною проблемою, а для її лікування доступні лише декілька методів, – говорить Джейсон Бердик, доктор філософії, керівник дослідження.  Процедури включають у собі: зміну способу життя, постійний прийом ліків або пересадка серця, однак перші прийоми не завжди працюють, а трансплантація органу дуже небезпечна і дорога процедура. Тому вчені намагаються знайти інші методи лікування».

Як розповів професор, не так давно вчені провели дослідження на тваринах, в серці яких вони вводили спеціальний гель, щоб спробувати відновити пошкодження. У деяких звірів досі спостерігається поліпшення стану здоров’я. На підставі цих висновків, кілька лабораторій в даний час експериментують з гідрогелевим лікуванням, у тому числі з матеріалами, які знаходяться на клінічних випробуваннях.

Деякі пацієнти, які погодилися на лікування серцевої недостатності експериментальними методами, вимагають хірургічного втручання, в таких випадках гідрогелеві матеріали впорскують в пошкоджені тканини через довгий катетер, введений через шкіру, який усуває необхідність проведення операції. Вчені впевнені, що за допомогою нової розробки можна назавжди позбавити людину від серцевої недостатності.

Після того, як будуть завершені всі клінічні випробування гідрогелю, фахівці сподіваються співпрацювати з фірмами, які будуть поставляти продукт на ринок.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України