Авторські статтіНовини

Вчені довели, що собаки розумніші від людських дітей

Вчені з Єльського університету (США) з’ясували, що собаки не намагаються копіювати поведінку людини, якщо вона безглузда. Подробиці про дослідження опубліковані в журналі Developmental Science.

Фахівці провели масштабний експеримент, в ході якого запропонували групі дітей вирішити головоломку, звернувши увагу на досвід дорослих людей. Добровольцям продемонстрували, як чоловік переміщує важіль, що не грає ніякої ролі в досягненні мети, після чого здійснює необхідні дії для виконання поставленої задачі.

Коли малюкам надали свободу дій, вони скопіювали поведінкe дорослої людини, хоча розуміли, що частина рухів не приноситm їм ніякої користі. Коли експерти ввели в дослідження змагальний елемент, ситуація не змінилася. Діти продовжили смикати важіль, хоча це і забирало у них значну кількість часу.

Відео: YaleCampus

Аналогічним чином експеримент вчені побудували за участю тварин. Собакам показали годівницю з перемикачем, встановленим поруч. Дресирувальник спочатку рухав перемикач, а потім відкривав кришку контейнера і брав звідти їжу. Вихованці ж не стали повторювати безглуздих дій і вдавалися до допомоги тільки того досвіду, який був корисний для просування до кінцевої мети – отримання порції харчування.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України