У стародавніх слов’ян матюкання виконувала функцію прокляття.
Багато хто з нас постійно чують навколо себе матюки. Нецензурна лексика, цілком можливо вживається і безпосередньо нами, однак ми на це часто не звертаємо увагу. Сьогодні мат проник практично у всі сфери життя. В освіту, культуру, працю і побут. Його можна почути в сімейному колі і суспільних місцях. Є припущення, що його вживання вселяє в людину впевненість і дозволяє «скинути» зайвій негатив, однак вчені дотримуються зовсім іншої думки на цей рахунок. Нещодавно вони довели, що матюки просто гублять здоров’я людей.
Не дивно, що ще наші предки розглядали це явище в негативному сенсі. В рукописах мат розглядається як рису бісівського поведінки. Вважалося, що, вимовляючи «брудні» слова, людина закликає темні сили і стає причетним до якимось містичним і негативних явищ. Стародавні слов’яни вважали, що матюки виконує функцію прокляття. Відоме всім слово на букву «ї» походить від давньослов’янського слова «проклинати». Багато хто вважав, що той, хто виголошує його, проклинає не тільки того, кому воно адресоване, але і самого себе.
Мудрість, яка прийшла до нас крізь століття, схоже, анітрохи не змушує нас замислитися. Адже існує багато повір’я їв, заснованих на негативному тлі скверновисловів. Предки попереджали в різного роду легендах і оповіданнях, що розмова мовою диявола погано закінчується.
Цю теорію сьогодні готові підтвердити і вчені. Приміром, доктор біологічних наук, П. Гаряев довів, що вживання «брудних» слів людина закладає всередині собі інформацію, яка так чи інакше впливає на його здоров’я. При цьому, на думку дослідника, така поведінка негативно позначається на потомстві лихослова, оскільки при вимові матюків в хромосомах закладається «негативний код», здатний зробити життя дітей такої людини воістину жахливою. Позитивні ж слова, як стверджує Граяев, лише покращують стан здоров’я і сприяють появі здорового потомства.
Його колега В. І. Белявський присвятив даній проблематиці все своє життя. Він переконаний, що слова, які мають негативний зміст, несуть відповідний енергетичний заряд. Негативна енергетика руйнівно впливає на організм, наближаючи старіння і навіть смерть. У будь-якому випадку загальна якість життя лихословів рідко відрізняється відмінними показниками.
Також цікавим є той факт, що в країнах, де в мові немає використання нецензурної лексики, яка асоціюється з дітородними органами, практично не виявлено випадки захворювання синдромом Дауна та дитячого церебрального паралічу (ДЦП). У країнах, де матюки представлені в великому достатку, існує зворотна тенденція. І Росія тут серед лідерів. Також вчені помітили залежність впливу мата, що позначає чоловічі геніталії, на статеве життя людини.
Дослідження показали, що психологічний аспект у даному разі має величезне значення. Люди, які часто вживають такого роду слова або чують їх повсюдно, піддаються негативному впливу і з часом починають страждати від сексуальної дисфункції. У підсумку імпотенція стає неминучим супутником лихословів.