Важливі гормони в житті жінки і як вони впливають

Головні гормони, які впливають на настрій і здоров’я жінки. Взяти гормони під контроль і продовжити молодість можливо! Для цього необхідно знати природні механізми регулювання гормонального фону

Здоров’я і настрій жінки багато в чому залежать від рівня гормонів у крові. Розуміючи їх вплив на організм, а також знаючи природні механізми регулювання, ві можете продовжити власну молодість і знайте душевну гармонію!

Що важливо знати про гормони

Гормон ЕНДОРФІН

Випробувати блаженні хвилини тріумфу і радості, нестримних веселощів і захоплення, і просто відчути «на повні груди» безтурботне щастя нам допомагає гормон ендорфін. Його роль в організмі безцінна, оскільки він здатний навіть притупити відчуття болю.

Спосіб регулювання: Влаштуйте сеанс ароматерапії.

Вдихання запашної ефірної олії м’яти дає не тільки заспокоєння, але і відчуття радості. Справа в тому, що під час вдиху, ефір м’яка яті стимулює нервові рецептори носа, посилаючи мозку сигнал про підвищення секреції ендорфіну. Таким чином, настрій піднімається вгору, а життєвий тонус набирає силу.

Додайте спецій. Під час вживання гострих страв нервові закінчення, які знаходяться на кінчику мови, дратуються, підвищуючи вироблення «гормону радості». Тому слід хоча б іноді (особливо в зимовий період) радувати себе стравами «з перчинкою». Природно, не варто забувати про протипоказань по здоров’ю!

Гормони ЛЕПТИН, ГРЕЛІН

Лептин – один з «винуватців» набору зайвої ваги, але тільки за умови, що його баланс в організмі порушений. Виробленням лептину (або гормону ситості, як його ще називають) займаються жирові клітини. Цей гормон визначає калорії, отримані вами з їжі, витрачені негайно або будуть відкладені на майбутнє у вигляді запасів жиру.

Крім цього, в його компетенції своєчасна подача сигналу про насичення в мозок. А гормон грелін діє в протилежному напрямі, він подає сигнал про почуття голоду.

Спосіб регулювання: Висипайтеся!

Якщо у вас увійшло в звичку спати не менше 7 годин на добу, в організмі збільшується рівень греліну, в той час як кількість лептину знижується. Таким чином, накопичення жиру – це всього лише питання часу. Щоб думки про завтрашній день не перешкоджали швидкому засипанню, складайте плани на день прийдешній завчасно. А краще, навчитеся залишати турботи за межами вашої спальні.

Гормон ДОПАМІН

Має другу назву – гормон пам’яті.
За його виробництво відповідає головний мозок. Рівень допаміну впливає на вашу працездатність, концентрацію уваги і довготривале утримання інформації.

Спосіб регулювання: Слухайте музику!

Акорди улюблених творів не тільки благотворно впливають на загальне самопочуття, але і активізують вироблення допаміну.

Належить важлива робота, а концентрація на нулі?

– Не турбуйтеся! Дозвольте собі короткочасну релаксацію під звичний акомпанемент, і приплив допаміну вам гарантований!

Гормон ОКСИТОЦИН

Багато жінок переконані, справжній материнський інстинкт прокидається після пологів. Почасти це вірно, оскільки родовий період тісно пов’язаний з виробленням гормону окситоциону, який ще називають гормоном прихильності.

Завдяки йому ми можемо любити і відчувати себе коханими.

Спосіб регулювання: Влаштуйте день обіймів.

У жінок, яких часто обіймають діти або чоловіки рівень окситоцину підвищується. Міцні обійми також сприяє зниженню тиску! Співайте від душі. Вчені відзначають, після вокальних виступів у професійних співаків рівень окситоцину в крові підвищується. Але справа тут не в умінні красиво співати, а в глибокому диханні. Ви можете довго утримувати одну ноту або просто співати веселі пісні в душі, ефект буде настільки ж вражаючим.

Головне це робити з почуттям!

Гормон ТЕСТОСТЕРОН

Ми називаємо його «чоловічим» гормоном і намагаємося всіма способами вигнати його зі свого організму.

Між іншим, зовсім даремно. Оскільки під його впливом ви стаєте більш активними і впевненими в собі, що сучасному ритмі життя явно не виявиться зайвим.

Спосіб регулювання: Рухайтеся!

Парадоксально, але факт! Чим більше ви рухаєтеся, тим великим резервом сил і енергії має ваш організм. Рівень тестостерону прагне до верхньої межі норми після інтенсивного фізичного навантаження.

Якщо ваш енергетичний запас вичерпався, краще встати-віджатися, пробігтися в сусідній відділ або просто сходити в буфет за тістечком до чаю. Але краще перші два варіанти, для фігури, у всякому разі.

Слідкуйте за раціоном.

Мінерал цинк – необхідна умова для секреції статевого гормону тестостерону. Отримати його можна з їжі. 25 мг на день, тобто норма для дорослої людини, міститься в склянці йогурту, 170 грам нежирної яловичини і жменю гарбузового насіння. Вибирайте згідно смаковим уподобанням

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 − 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh