Авторські статтіЗдоров'я

Важливі гормони в житті жінки і як вони впливають

Головні гормони, які впливають на настрій і здоров’я жінки. Взяти гормони під контроль і продовжити молодість можливо! Для цього необхідно знати природні механізми регулювання гормонального фону

Здоров’я і настрій жінки багато в чому залежать від рівня гормонів у крові. Розуміючи їх вплив на організм, а також знаючи природні механізми регулювання, ві можете продовжити власну молодість і знайте душевну гармонію!

Що важливо знати про гормони

Гормон ЕНДОРФІН

Випробувати блаженні хвилини тріумфу і радості, нестримних веселощів і захоплення, і просто відчути «на повні груди» безтурботне щастя нам допомагає гормон ендорфін. Його роль в організмі безцінна, оскільки він здатний навіть притупити відчуття болю.

Спосіб регулювання: Влаштуйте сеанс ароматерапії.

Вдихання запашної ефірної олії м’яти дає не тільки заспокоєння, але і відчуття радості. Справа в тому, що під час вдиху, ефір м’яка яті стимулює нервові рецептори носа, посилаючи мозку сигнал про підвищення секреції ендорфіну. Таким чином, настрій піднімається вгору, а життєвий тонус набирає силу.

Додайте спецій. Під час вживання гострих страв нервові закінчення, які знаходяться на кінчику мови, дратуються, підвищуючи вироблення «гормону радості». Тому слід хоча б іноді (особливо в зимовий період) радувати себе стравами «з перчинкою». Природно, не варто забувати про протипоказань по здоров’ю!

Гормони ЛЕПТИН, ГРЕЛІН

Лептин – один з «винуватців» набору зайвої ваги, але тільки за умови, що його баланс в організмі порушений. Виробленням лептину (або гормону ситості, як його ще називають) займаються жирові клітини. Цей гормон визначає калорії, отримані вами з їжі, витрачені негайно або будуть відкладені на майбутнє у вигляді запасів жиру.

Крім цього, в його компетенції своєчасна подача сигналу про насичення в мозок. А гормон грелін діє в протилежному напрямі, він подає сигнал про почуття голоду.

Спосіб регулювання: Висипайтеся!

Якщо у вас увійшло в звичку спати не менше 7 годин на добу, в організмі збільшується рівень греліну, в той час як кількість лептину знижується. Таким чином, накопичення жиру – це всього лише питання часу. Щоб думки про завтрашній день не перешкоджали швидкому засипанню, складайте плани на день прийдешній завчасно. А краще, навчитеся залишати турботи за межами вашої спальні.

Гормон ДОПАМІН

Має другу назву – гормон пам’яті.
За його виробництво відповідає головний мозок. Рівень допаміну впливає на вашу працездатність, концентрацію уваги і довготривале утримання інформації.

Спосіб регулювання: Слухайте музику!

Акорди улюблених творів не тільки благотворно впливають на загальне самопочуття, але і активізують вироблення допаміну.

Належить важлива робота, а концентрація на нулі?

– Не турбуйтеся! Дозвольте собі короткочасну релаксацію під звичний акомпанемент, і приплив допаміну вам гарантований!

Гормон ОКСИТОЦИН

Багато жінок переконані, справжній материнський інстинкт прокидається після пологів. Почасти це вірно, оскільки родовий період тісно пов’язаний з виробленням гормону окситоциону, який ще називають гормоном прихильності.

Завдяки йому ми можемо любити і відчувати себе коханими.

Спосіб регулювання: Влаштуйте день обіймів.

У жінок, яких часто обіймають діти або чоловіки рівень окситоцину підвищується. Міцні обійми також сприяє зниженню тиску! Співайте від душі. Вчені відзначають, після вокальних виступів у професійних співаків рівень окситоцину в крові підвищується. Але справа тут не в умінні красиво співати, а в глибокому диханні. Ви можете довго утримувати одну ноту або просто співати веселі пісні в душі, ефект буде настільки ж вражаючим.

Головне це робити з почуттям!

Гормон ТЕСТОСТЕРОН

Ми називаємо його «чоловічим» гормоном і намагаємося всіма способами вигнати його зі свого організму.

Між іншим, зовсім даремно. Оскільки під його впливом ви стаєте більш активними і впевненими в собі, що сучасному ритмі життя явно не виявиться зайвим.

Спосіб регулювання: Рухайтеся!

Парадоксально, але факт! Чим більше ви рухаєтеся, тим великим резервом сил і енергії має ваш організм. Рівень тестостерону прагне до верхньої межі норми після інтенсивного фізичного навантаження.

Якщо ваш енергетичний запас вичерпався, краще встати-віджатися, пробігтися в сусідній відділ або просто сходити в буфет за тістечком до чаю. Але краще перші два варіанти, для фігури, у всякому разі.

Слідкуйте за раціоном.

Мінерал цинк – необхідна умова для секреції статевого гормону тестостерону. Отримати його можна з їжі. 25 мг на день, тобто норма для дорослої людини, міститься в склянці йогурту, 170 грам нежирної яловичини і жменю гарбузового насіння. Вибирайте згідно смаковим уподобанням

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України