Авторські статтіЗдоров'я

Вчені довели можливість існування без частини мозку

Люди, які позбулися частини головного мозку, принесли в науку суттєві плоди. Однак вони стикалися з багатьма труднощами на життєвому шляху.

Вчені довели можливість існування без частині мозку. В мережі опубліковані історії людей, які жили з «неповноцінним» мозком. Так, улюбленою пацієнтом нейробіологів був Фінеас Гейдж. У 1848 році виконроб отримав виробничу травму: лом, з допомогою якого він засипав порох для підривних робіт, створив іскру і вилетів. Інструмент розсік ліву вилицю і вийшов через ліве око. 25-річний працівник не помер і навіть не втратив свідомість, а вже через кілька хвилин міг ходити і спілкуватися. У нього була пошкоджена ліва лобова частка мозку, але він міг жити. Однак впевненого і серйозного чоловіка він перетворився в примхливого хлопчика.

Ще одна історія пов’язана з 44-річним чоловіком, у якого мозок був на 50-75% менше звичайного. Це пов’язано з захворювання, яке називається гідроцефалія. Спинномозкова рідина переповнила шлуночки головного мозку, що і послужило його зменшення. Однак чоловікові це не завадило одружитися і завести сім’ю.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.