Вчені довели можливість існування без частини мозку

Люди, які позбулися частини головного мозку, принесли в науку суттєві плоди. Однак вони стикалися з багатьма труднощами на життєвому шляху.

Вчені довели можливість існування без частині мозку. В мережі опубліковані історії людей, які жили з «неповноцінним» мозком. Так, улюбленою пацієнтом нейробіологів був Фінеас Гейдж. У 1848 році виконроб отримав виробничу травму: лом, з допомогою якого він засипав порох для підривних робіт, створив іскру і вилетів. Інструмент розсік ліву вилицю і вийшов через ліве око. 25-річний працівник не помер і навіть не втратив свідомість, а вже через кілька хвилин міг ходити і спілкуватися. У нього була пошкоджена ліва лобова частка мозку, але він міг жити. Однак впевненого і серйозного чоловіка він перетворився в примхливого хлопчика.

Ще одна історія пов’язана з 44-річним чоловіком, у якого мозок був на 50-75% менше звичайного. Це пов’язано з захворювання, яке називається гідроцефалія. Спинномозкова рідина переповнила шлуночки головного мозку, що і послужило його зменшення. Однак чоловікові це не завадило одружитися і завести сім’ю.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh