Авторські статтіНовини

Вчені досліджують джерела гарячої води в Єллоустонскому національному парку

Вчені із США та Данії хочуть знайти під землею за допомогою спеціальної електромагнітної системи джерела гарячої води в Єллоустонскому національному парку. Фахівці вважають, що це допоможе їм отримати нову інформацію про найбільший у світі кратері, який утворений після вибуху гідротермальної води.

Весь місяць дослідницька група буде здійснювати польоти над Єллоустонским національним парком, щоб знайти приховані в земній корі джерела води. Допоможе вченим досягти поставленого результату обручеобразної форми електромагнітна система, підвішена до вертольота. Пристрій діє як рентген, який визначає, де і наскільки глибоко від поверхнею землі тече гаряча вода.

Команда фахівців також сподівається отримати інформацію про нечасті, але іноді досить масивні гідротермальні вибухи, які відбуваються в парку, заявив провідний вчений Керол Фін з геологічної служби США.
«Один такий вибух, що стався приблизно 13,800 років тому, залишив після себе кратер, який становить 2,6 кілометрів в діаметрі, на дні озера Єллоустон. Він вважається найбільш великим кратером у світі. Як і виверження вулканів, гідротермальні вибухи проявляються величезними бурунами киплячої води, яка виривається на поверхню землі. Із-за високої температури і тиску вода з вибухом перетворюється в пар», – розповів Фін.

Електромагнітна система була розроблена в Данії, щоб виявити запаси ґрунтових вод в країні. Вона здатна розрізнити рідини в скелях на глибині близько 1500 метрів під поверхнею землі. Вчені вважають, що нове дослідження допоможе краще розуміти гідротермальний стан в Єллоустоуні, щоб створити безпечні умови для туристів, які хочуть насолодитися красою національного парку.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України