Вчені досліджують джерела гарячої води в Єллоустонскому національному парку

Вчені із США та Данії хочуть знайти під землею за допомогою спеціальної електромагнітної системи джерела гарячої води в Єллоустонскому національному парку. Фахівці вважають, що це допоможе їм отримати нову інформацію про найбільший у світі кратері, який утворений після вибуху гідротермальної води.

Весь місяць дослідницька група буде здійснювати польоти над Єллоустонским національним парком, щоб знайти приховані в земній корі джерела води. Допоможе вченим досягти поставленого результату обручеобразної форми електромагнітна система, підвішена до вертольота. Пристрій діє як рентген, який визначає, де і наскільки глибоко від поверхнею землі тече гаряча вода.

Команда фахівців також сподівається отримати інформацію про нечасті, але іноді досить масивні гідротермальні вибухи, які відбуваються в парку, заявив провідний вчений Керол Фін з геологічної служби США.
«Один такий вибух, що стався приблизно 13,800 років тому, залишив після себе кратер, який становить 2,6 кілометрів в діаметрі, на дні озера Єллоустон. Він вважається найбільш великим кратером у світі. Як і виверження вулканів, гідротермальні вибухи проявляються величезними бурунами киплячої води, яка виривається на поверхню землі. Із-за високої температури і тиску вода з вибухом перетворюється в пар», – розповів Фін.

Електромагнітна система була розроблена в Данії, щоб виявити запаси ґрунтових вод в країні. Вона здатна розрізнити рідини в скелях на глибині близько 1500 метрів під поверхнею землі. Вчені вважають, що нове дослідження допоможе краще розуміти гідротермальний стан в Єллоустоуні, щоб створити безпечні умови для туристів, які хочуть насолодитися красою національного парку.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 + fifteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh