Мозок великих розмірів більш вразливий до розвитку психічних розладів

Група іноземних науковців у ході дослідження помітила, що головний мозок людини та інших ссавців, що має великі розміри, більш схильний до розвитку психічних розладів і захворювань. Про це повідомляє видання PLOS Biology.

Відповідною інформацією поділилися вчені з Франції і США, які спільно проводили необхідні дослідження. В ході своєї наукової роботи фахівці провели детальне порівняння архітектури нейронних мереж кори головного мозку приматів, що мають мозок більшого розміру, і мозку гризунів, меншого розміру. Вчені зокрема звернули увагу на кількісну оцінку рівня зв’язку між функціональними зонами мозку.

Так, вченим вдалося помітити, що головний мозок дрібних гризунів і великих ссавців влаштований однаково, тобто складається з системи нейронних мереж. Фахівці відзначили, що у дрібних гризунів кора головного мозку менша, відповідно ближче розташовані важливі його структури, легше і міцніше встановлюється контакт між ними. Що стосується головного мозку великих розмірів, то зв’язки між важливими структурами послаблюються за рахунок збільшення відстані.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fourteen + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh