Авторські статтіНовини

Мозок великих розмірів більш вразливий до розвитку психічних розладів

Група іноземних науковців у ході дослідження помітила, що головний мозок людини та інших ссавців, що має великі розміри, більш схильний до розвитку психічних розладів і захворювань. Про це повідомляє видання PLOS Biology.

Відповідною інформацією поділилися вчені з Франції і США, які спільно проводили необхідні дослідження. В ході своєї наукової роботи фахівці провели детальне порівняння архітектури нейронних мереж кори головного мозку приматів, що мають мозок більшого розміру, і мозку гризунів, меншого розміру. Вчені зокрема звернули увагу на кількісну оцінку рівня зв’язку між функціональними зонами мозку.

Так, вченим вдалося помітити, що головний мозок дрібних гризунів і великих ссавців влаштований однаково, тобто складається з системи нейронних мереж. Фахівці відзначили, що у дрібних гризунів кора головного мозку менша, відповідно ближче розташовані важливі його структури, легше і міцніше встановлюється контакт між ними. Що стосується головного мозку великих розмірів, то зв’язки між важливими структурами послаблюються за рахунок збільшення відстані.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.