Вчені дізналися про невідоме вторгнення в Європу в кінці льодовикової епохи

Аналіз ДНК найдавніших європейців, які жили в пізньому плейстоцені та ранньому голоцені, вказав антропологам на кілька несподіваних фактів. З’ясувалося, що приблизно 14500 років тому, в кінці останньої льодовикової епохи, склад населення Європи різко змінився. Про дослідженні розповідається в журналі Current Biology.

Вчені реконструювали мітохондріальні геноми 35 мисливців-збирачів, які жили на території сучасної Італії, Німеччини, Бельгії, Франції, Чехії і Румунії в проміжку від 35 до семи тисяч років тому.

Виявилося, що мітохондріальна ДНК трьох європейців, які померли до початку максимального зледеніння, відноситься до гаплогрупи M. У сучасних жителів регіону ця гаплогрупа практично відсутня, зате вкрай поширена в Азії, Австралії і серед американських індійців. Раніше цей факт інтерпретували як доказ численних випадків міграції перших Homo sapiens з Африки.

Однак відкриття гаплогрупи M найдавніших європейців дає нові докази на користь того, що люди вийшли з Африки один раз, приблизно 50 тисяч років тому. Потім, під час найсуворішого зледеніння, коли мисливці-збирачі «сховалися» в рефугіумах, «ефект горловини популяції» привів до скорочення генофонду і зникнення гаплогрупи M з Європи.

Нарешті, вчені дізналися про раніше невідомі зміни в населенні Європи приблизно 14500 років тому, коли льодовики тільки почали відступати. Нащадків мисливців-збирачів, які пережили останній льодовиковий період, витіснили групи, що прийшли з інших територій.

Лента.ру

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh