Авторські статтіТехно

Вчені дізналися про невідоме вторгнення в Європу в кінці льодовикової епохи

Аналіз ДНК найдавніших європейців, які жили в пізньому плейстоцені та ранньому голоцені, вказав антропологам на кілька несподіваних фактів. З’ясувалося, що приблизно 14500 років тому, в кінці останньої льодовикової епохи, склад населення Європи різко змінився. Про дослідженні розповідається в журналі Current Biology.

Вчені реконструювали мітохондріальні геноми 35 мисливців-збирачів, які жили на території сучасної Італії, Німеччини, Бельгії, Франції, Чехії і Румунії в проміжку від 35 до семи тисяч років тому.

Виявилося, що мітохондріальна ДНК трьох європейців, які померли до початку максимального зледеніння, відноситься до гаплогрупи M. У сучасних жителів регіону ця гаплогрупа практично відсутня, зате вкрай поширена в Азії, Австралії і серед американських індійців. Раніше цей факт інтерпретували як доказ численних випадків міграції перших Homo sapiens з Африки.

Однак відкриття гаплогрупи M найдавніших європейців дає нові докази на користь того, що люди вийшли з Африки один раз, приблизно 50 тисяч років тому. Потім, під час найсуворішого зледеніння, коли мисливці-збирачі «сховалися» в рефугіумах, «ефект горловини популяції» привів до скорочення генофонду і зникнення гаплогрупи M з Європи.

Нарешті, вчені дізналися про раніше невідомі зміни в населенні Європи приблизно 14500 років тому, коли льодовики тільки почали відступати. Нащадків мисливців-збирачів, які пережили останній льодовиковий період, витіснили групи, що прийшли з інших територій.

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України