Передбачалося, що свідомість зникає, коли люди занурюються в глибокий сон без сновидінь. Немає ніяких підстав вважати, що свідомість «вимикається», коли ми перестаємо бачити сни. Насправді вчені говорять, що це стан набагато складніший, ніж можна було уявити.
Сон без сновидінь, умовно кажучи, можна поділити на три великих етапи. Перший з них – поява думок уві сні, і навіть конкретних образів, без прийняття участі в події, як, наприклад, коли людина бачить сон. Другий етап включає в себе розпізнавання звуків, які оточують людину, наприклад, дзвінок будильника. І третій етап полягає в тому, що людина може не розуміти, але в будь-якому випадку усвідомлювати, що вона спить.
Вчені наполягають на тому, що все не настільки просто, як передбачалося спочатку. Сон – це дуже складний механізм, тому все не настільки однозначно, що людина засинає, випадає з реальності на деякий час, і знову прокидається. Вчені впевнені, що в майбутньому ці відкриття нададуть велику допомогу і допоможуть розгадати всі процеси організму уві сні.
Дані вказують на можливість людей мати досвід свідомості у всіх станах сну, включаючи глибокий сон, і це може мати наслідки для тих, хто звинувачується у вчиненні злочину, під час лунатизму. Дослідження було опубліковане в журналі Trends in Cognitive Sciences.