Дослідники виявили, що читання художньої літератури породжує у людини такі якості, як співчуття і чуйність. Працювали над вивченням даної проблеми психологи з Університету Торонто, а результати роботи опубліковані в журналі
Читання художньої літератури добре впливає на психічне здоров’я особистості. Досліджуючи життя персонажів, таких як Джейн Ейр, або Анна Кареніна, люди можуть формувати уявлення про чужі емоції, мотиви та ідеї. Згідно з результатами дослідження, читання романів породжує у людини співпереживання.
«Цим перетином літератури і психології ми цікавимося вже кілька років. Зокрема, дослідники визнають, що уява дуже важлива для особистості». – Говорить професор Кіт Оутлі.
Як показало дослідження, художня література імітує свого роду соціальний світ, пробуджуючи розуміння і співчуття у читача. В ході експерименту людей просили уявити такі фрази, як «темно-синій килим» і «помаранчевий смугастий олівець», під час їх перебування в апараті для функціональної магнітно-резонансної томографії. Такі фрази були достатні, щоб активувати гіпокамп – область мозку, пов’язану з навчанням і пам’яттю.
Для вимірювання відповідей дослідники використовували «Тест розумного ока», в якому учасники переглянули 36 фотографій людських очей і для кожного вибрали один з чотирьох термінів для позначення того, що людина думає, або почуває. Подальші дослідження показали, що нарративи можуть навіть створювати емпатію до іншої раси, або культури.