Вчені: через насильства в дитинстві жінки помирають раніше

Жінки, які страждали від фізичного або психічного насильства в дитячому віці, частіше вмирають у більш молодому віці, ніж інші представниці слабкої статі.

Вчені, вивчивши дані 6300 американців середнього віку, виявили, що у жінок, які піддавалися насильству в дитинстві, було більше шансів померти в найближчі 20 років. Чим більш жорстоким було поводження з дітьми, тим сильніше це згодом позначається на тривалості їх життя. Дослідники з’ясували, що у жертв важкого фізичного насильства на 58% більше ризиків померти протягом досліджуваного періоду, в порівнянні з жінками, які не мали подібних ситуацій.

Вважається, що жорстокість, виявлена по відношенню до дітей, впливає на їхнє здоров’я, наслідки стресу проявляються через багато років. Подив викликає той факт, чому у чоловіків, над якими знущалися в ранньому віці, не спостерігається та ж тенденція. Вчені припускають, що такий феномен пояснюється особливостями біологічної реакції чоловіків і жінок на отриманий фізичний або емоційний стрес.

Дослідження почалося в 1990-х роках, середній вік добровольців становив 47 років. Протягом наступних 20 років понад 1100 учасників даного експерименту померли. Було відзначено, що серед представниць слабкої статі, які іноді або часто піддавалися емоційному насильству в дитинстві, загроза померті в молодому віці виростала на 22%. Фахівці наполягають на необхідності більш ретельного контролю стану свого здоров’я тими особами, які входять в категорію безпосереднього ризику.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh