Жінки, які страждали від фізичного або психічного насильства в дитячому віці, частіше вмирають у більш молодому віці, ніж інші представниці слабкої статі.
Вчені, вивчивши дані 6300 американців середнього віку, виявили, що у жінок, які піддавалися насильству в дитинстві, було більше шансів померти в найближчі 20 років. Чим більш жорстоким було поводження з дітьми, тим сильніше це згодом позначається на тривалості їх життя. Дослідники з’ясували, що у жертв важкого фізичного насильства на 58% більше ризиків померти протягом досліджуваного періоду, в порівнянні з жінками, які не мали подібних ситуацій.
Вважається, що жорстокість, виявлена по відношенню до дітей, впливає на їхнє здоров’я, наслідки стресу проявляються через багато років. Подив викликає той факт, чому у чоловіків, над якими знущалися в ранньому віці, не спостерігається та ж тенденція. Вчені припускають, що такий феномен пояснюється особливостями біологічної реакції чоловіків і жінок на отриманий фізичний або емоційний стрес.
Дослідження почалося в 1990-х роках, середній вік добровольців становив 47 років. Протягом наступних 20 років понад 1100 учасників даного експерименту померли. Було відзначено, що серед представниць слабкої статі, які іноді або часто піддавалися емоційному насильству в дитинстві, загроза померті в молодому віці виростала на 22%. Фахівці наполягають на необхідності більш ретельного контролю стану свого здоров’я тими особами, які входять в категорію безпосереднього ризику.