Вчені: Бджолина матка контролює розмноження самців

Бджолина матка контролює самців за допомогою особливого молекулярного механізму. Про це повідомили фахівці з Університету Отаго в Новій Зеландії.

За словами вчених, робочі бджоли мають обмежену здатність до розмноження через матку, яка обирає лише кілька особин для запліднення в сезон. У ході досліджень вдалося визначити, самки можуть керувати самцями за допомогою особливого молекулярного механізму. Він здійснюється у вуликах, коли робочі бджоли знаходяться поруч з жіночою особиною.

Фахівці відзначають, що матка в період схильності до запліднення розповсюджує особливі ферменти, які впливають на робочих бджіл, тим самим змушуючи їх виконувати свої прямі обов’язки по збору меду і створення вулика. Феромон також впливає і на інших особин, змушуючи їх віддалятися від місця розташування матки і не заважати їй готуватися до процесу розмноження.

Доктор Елізабет Дункан з Університету Отаго в Новій Зеландії розповіла, що деякі види бджіл можуть не тільки спілкуватися за допомогою феромонів, але і залишати особливі секреції, які зберігаються до наступного покоління і мають важливу генну інформацію. Крім того, в період розмноження матка виділяє фермент QmP, стимулюючий робочих бджіл на видобуток меду і створення вулика.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

One comment

  1. Бджолина матка

    Безграмотна замітка малограмотного автора або перекручений переклад. Перші речення протирічать одне одному або взагалі позбавлені сенсу…

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh