Техно

Аутизм можливо діагностувати голосу

Завдяки інноваційним аудиотехнологиям фахівці зможуть діагностувати аутизм у дитини тільки по його голосу. Про це заявляють датські вчені з Орхуського університету.

Експерти проаналізували більше 45-ти досліджень вокальних особливостей дітей-аутистів. Ці спостереження допоможуть у подальшому при розробці ефективної методики, що дозволяє діагностувати дитячий аутизм з урахуванням тембром голосу дитини.

Так, вчені прийшли до висновку, що ознакою розлади аутичного є високий монотонний тембр голосу. Однак дана ознака не включений у список аутичних симптомів, офіційно визнаних ВООЗ.

Доцент з Орхуського університету Фузароли Рікардо заявивши, що вже зараз є можливість розрізняти аутичних дітей від нейротипичных (тобто неаутичных), з залученням методу машинного навчання, точність якого показує показник до 90%.

Отримані в результаті дослідження дані показують, що потенційно голос – це точній індікатор аутичного захворювання. Експерти виділяють кілька особливостей дитячої мови у аутистів: надто тиха, досить гучний, раптово змінюється за тембром , монотонне. Дані захворювання робить украй негативний вплив на формування комунікативних навичок.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України