Авторські статтіНовини

Вчені: Австралії загрожує екстремальна спека

Австралійські вчені попереджають про те, що Австралії загрожує екстремальна спека. На думку фахівців, владі необхідно переглянути рейтингову систему циклонного типу, щоб як можна більш ефективно підготуватися до спеки.

«Коли ви отримуєте попередження про насування тропічних циклонів або лісових пожеж, це, звичайно, страшно. А ось у попередженні про аномальну спеку нічого небезпечного ви не бачите. Тому тільки з чіткими уявленнями про тепловоі хвилі можна усвідомлювати ступінь ризику. І ми готові навчати людей для розуміння загрози», – розповів автор дослідження Лорідан Томас.

Також він зазначив, що історичні записи демонструють чіткий взаємозв’язок між зростанням смертельних випадків та інтенсивністю гарячих періодів. А саму спеку можна умовно розділити на три категорії: з низькою інтенсивністю, з високою і екстремальною, що допоможе жителям орієнтуватися за ступенем небезпеки.

Часто австралійці схильні до невиправданого ризику, а багатьох навіть не лякає статистика про кількість загиблих від сильної спеки людей, і це при тому, що таких жертв набагато більше, ніж людей, загиблих від лісових пожеж, циклонів або інших стихійних лих, зазначає Лорідан. Багато хто при цьому впевнений, що до спеки можна звикнути, однак це далеко не так.

Теплові хвилі з низькою інтенсивністю, становлять 85% від спекотних періодів і більш сильно впливають на молоде населення. А ось важкі теплові хвилі більше позначаються на здоров’ї старшого населення. У той час екстремальні теплові хвилі впливають на всіх. Такі хвилі проходять приблизно кожних 50 років, проте вчені відзначають, що останнім часом даний період став скорочуватися.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України