Авторські статтіТехно

Вчені: Антитіла і надалі ефективні в лікуванні ВІЛ

За останні роки вченим вдалося досягти значних результатів у боротьбі проти ВІЛ. Розробки методів лікування вже виходять на фінальну стадію, але на даному етапі препарат викликає ускладнення і його слід приймати протягом всього життя.

Вчені з Рокфеллерівського інституту заявляють, що вони стали на крок ближче у вивченні ВІЛ та витворили вже терапію для придушення антитіл хвороби. Їм вдалося виявити 3BNC117, яке ефективно затримують сам вірус. Антитіла були виділені в лабораторії Nussenzweig кілька років тому слідчим оцінки Иоханнесом Шайд. Вони були клоновані з клітин ВІЛ-інфікованих пацієнтів, чиї імунні системи знаходилися в хорошому стані боротьби з ВІЛ. Вірус в першу чергу вражає CD4 Т-клітин, які є частиною імунної системи, допомагає захистити організм від інфекції. 3BNC117 зупиняє кілька штамів ВІЛ від проникнення цих клітин.

Антиретровірусні препарати пригнічують ВІЛ, запобігаючи його реплікацію, але вірус залишається у стані латентного в організмі, переважно у водоймах в клітини CD4. Якщо пацієнт перестає приймати антиретровірусні препарати, вірус виділяється з нього і перестає впливати на організм. Фахівці сподіваються, що їх розробка буде мати місце в майбутньому і допоможе знайті ліки проти ВІЛ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України