Авторські статтіТехно

Біологи викрили причину появи туберкульозу

Вчені з Уельсу знайшли причину поява туберкульозу. Про це повідомляє журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.

Багаття, які розводили люди в епоху плейстоцену, скоріше за все, сприяли поширенню туберкульозу. З’ясуванням цього питання зайнялися професори з університету Нового Південного Уельсу.

Вони відзначають, що вдихання диму могло просто послабити легені, зробивши їх більш сприйнятливими до зараження бактерією Mycobacterium tuberculosis. За допомогою комп’ютера, вчені створили штучну модель еволюції мікробактерій, яка показала, що навіть ті організми, які не були хвороботворними, потрапивши в легені людини, викликали інфекцію.

Це викликано збільшенням кількості соціальних контактів за часів первісно-общинного ладу. Також стало відомо, що дим має згубний вплив на імунну систему, яка захищає відділи дихальних шляхів.

Раніше вважалося, що людина отримала цю хворобу від тварин десятки тисяч років тому, проте сучасні дані показують, що все навпаки. Це люди передали туберкульоз іншим особам. Зазначимо також, що за словами вчених, бактерія Mycobacterium tuberculosis, швидше за все, походить від нешкідливих організмів, що живуть у ґрунті та воді.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України