Авторські статтіТехно

Вчені: Антибіотики здатні вилікувати апендицит без операцій

Дослідники провели аналіз і з’ясували, що деякі пацієнти можуть обійтися і без хірургічного втручання у разі апендициту.

Вчені з Фінляндії провели дослідження й нікого висновок, що антибіотики здатні вилікувати апендицит без операцій. Такі результати отримали співробітники Університету Турку і поспішили поділитися ними з громадськістю. Виявилося, що хірургічне втручання необхідно тільки в разі, коли апендикс виглядає так, ніби вісь-вісь розірветься і викличе ускладнення.

У всіх інших випадках його можна вилікувати і без допомоги хірурга. Антибіотики, за словами фахівців, здатні запобігти подалі розростання запалення на найближчі п’ять років. Однак, не уточнюється потім будуть ускладнення чи знадобиться операція пізніше.

В усякому разі, дослідження зійде у своїх результатах нанівець, якщо хірурги будуть змушені втрутитися в процес навіть через кілька років, адже тоді антибіотики не припускають лікування, вони лише затримують процес. Втім, точної інформації з цього приводу немає і судити про ситуації не варто без більш глибокого вивчення.

Також вчені нікого акцент на тому, що до плюсів лікування антибіотиками можна віднести зменшення ризику ускладнень, як після хірургічного втручання, але при цьому відомо, що не всім пацієнтам підійде подібне лікування, а перед цим необхідно провести певне обстеження.

У будь-якому випадку при болі в правому боці необхідно обов’язково звертатися в лікарню, так як апендицит – це дуже небезпечно і може призвести до непоправних наслідків, у тому числі при несвоєчасному зверненні до лікарні і до летального результату.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України