Авторські статтіНовини

Вчені: 80% людей брешуть у відповідь на питання “Як справи?”

Вчені з британського Фонду психічного здоров’я з’ясували, що майже 80% дорослих брешуть, відповідаючи на питання «Як справи?». Про це повідомляє DailyMail.

Коли більшість відповідає: «нормально», вони насправді мають на увазі щось інше. У середньому дорослі відповідають на запитання приблизно 14 разів протягом тижня. При цьому серед 2 тисяч респондентів заявили, що рідко говорять правду про себе іншим людям. Лише один з десяти учасників опитування заявив, що вони завжди брешуть про власний емоційний стан.

Варто відзначити, що це не настільки страшно, оскільки брехня в даному випадку виходить від двох сторін, що беруть участь в діалозі. Як зізналися 59% респондентів вони очікують, що їм не стануть правдиво відповідати на питання «Як справи?». Як з’ясувалося, тільки 34% використовують дану відповідь з тієї причини, що це значно зручніше, ніж пояснювати всі нюанси їхнього сьогоднішнього стану. Ще 23% повідомили, що роблять подібним чином із-за того, що їх співрозмовнику, очевидно, не цікаво дізнатися правду, а саме питання є звичайним мовним зворотом.

«Може здатися, що більшість людей щасливі і досить відкрито обговорюють власні почуття, однак, як показують результати опитування, насправді це звичайна акторська гра, яка проходить по досить простому сценарію. Таким чином, створюється якась ілюзія підтримки. Зовні люди регулярно перевіряють стан один одного, однак насправді багато відчувають, що не схильні розповісти про свої справжніх почуття»
, – повідомили дослідники.

Як показало дослідження, чоловіки брешуть, відповідаючи на питання «Як справи?» більш ніж в 2 рази частіше за жінок. При цьому вони менш схильні проявляти чесність, коли справа стосується емоцій.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України