Вчені: 56 мільйонів років назад в Землю врізалася комета

Дослідники в рамках зустрічі Американського геологічного товариства представили нову гіпотезу причини глобального потепління, яке сталося на Землі 56 мільйонів років тому. Вони вважають, що в той період нашу планету атакувала комета.

Масштабний природний катаклізм стався на Землі після вимирання динозаврів. Рівень вуглецю в атмосфері значно зріс, а підвищення середньої температури поскладало 5-8 градусів за Цельсієм. Багато представників тваринного світу зникли з лиця планети, а на зміну їм прийшли істоти сучасного типу, серед яких були і прямі предки людини.

Вчені знайшли стіклоподібні темні кульки, походження яких пов’язують з ударом космічного об’єкта. Дані сфери виявили у відкладеннях на  узбережжі Нью-Джерсі. Фахівці переконані, що ці знахідки не є наслідком діяльності вулкана: води в них менше 0,03 відсотка, набагато нижче, ніж в об’єктах, які виникли через вулканічне виверження.

Дослідники вважають, що удар комети об Землю спровокував сильний викид вуглецю в атмосферу. Космічний об’єкт міг вразити нафтоносний басейн, що згодом викликало тривале підвищення температури.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

17 + sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh