Авторські статтіНовини

Вчені: 56 мільйонів років назад в Землю врізалася комета

Дослідники в рамках зустрічі Американського геологічного товариства представили нову гіпотезу причини глобального потепління, яке сталося на Землі 56 мільйонів років тому. Вони вважають, що в той період нашу планету атакувала комета.

Масштабний природний катаклізм стався на Землі після вимирання динозаврів. Рівень вуглецю в атмосфері значно зріс, а підвищення середньої температури поскладало 5-8 градусів за Цельсієм. Багато представників тваринного світу зникли з лиця планети, а на зміну їм прийшли істоти сучасного типу, серед яких були і прямі предки людини.

Вчені знайшли стіклоподібні темні кульки, походження яких пов’язують з ударом космічного об’єкта. Дані сфери виявили у відкладеннях на  узбережжі Нью-Джерсі. Фахівці переконані, що ці знахідки не є наслідком діяльності вулкана: води в них менше 0,03 відсотка, набагато нижче, ніж в об’єктах, які виникли через вулканічне виверження.

Дослідники вважають, що удар комети об Землю спровокував сильний викид вуглецю в атмосферу. Космічний об’єкт міг вразити нафтоносний басейн, що згодом викликало тривале підвищення температури.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України